dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Praha vybrala za čtyři měsíce z hazardu 218 milionů, část dostanou radnice
Ilustrační foto: freeimages

Praha vybrala za čtyři měsíce z hazardu 218 milionů, část dostanou radnice

Praha vybrala od letošního 1. ledna do 30. dubna na hracích automatech a dalších loteriích téměř 218 milionů korun, což je zhruba stejně jako v posledním čtvrtletí 2015. Pražští radní dnes projednali návrh na rozdělení vybraných prostředků. Návrh bude ještě schvalovat na červnovém jednání zastupitelstvo. 

Z výherních hracích přístrojů se podařilo vybrat 167,2 milionu korun. Zbylou částku tvoří odvody z dalších druhů loterií a her. Městské části dostanou 83,6 milionu korun. „Použití je vázáno na určité oblasti, určena je rovněž procentuální výše prostředků pro tyto oblasti a dotace jsou poskytovány jako neinvestiční, ale městské části je mohou použít i na krytí investičních výdajů,“ uvedla náměstkyně primátorky Eva Kislingerová.

Téměř 42 milionů mohou radnice použít na podporu sportu, stejnou částku mohou dát na kulturu, školství, zdravotnictví a sociální oblast.

„Pokud jde o způsob rozdělení těchto prostředků, návrh vychází z usnesení Rady hlavního města Prahy z loňského října, které stanovilo, že klíčem pro přidělování dotace je poměr počtu obyvatel jednotlivých městských části k celkovému počtu obyvatel hlavního města,“ připomněla Kislingerová. 

Pražští zastupitelé loni v listopadu schválili novelu vyhlášky o hazardu, která zakázala všechny herny v Praze, v provozu mohou být pouze provozovny označené jako kasina. Herny postupně ruší ministerstvo financí ve správním procesu. V Praze je evidováno asi 7000 hracích přístrojů.


Další články
Nahoru