dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská politika

Praha vybrala firmu na opravu kostela svatého Mikuláše

Praha vybrala firmu, která opraví barokní kostel svatého Mikuláše u Staroměstského náměstí. Zakázku za téměř 45 milionů korun bez DPH získá akciová společnost GEMA ART GROUP. Rozhodla o tom dnes rada města. Vítězná firma bude mít za úkol opravit fasádu a sochy na památkově chráněném kostele.

Součástí zakázky bude restaurování vitráží a kovových prvků a částečná výměna střešní krytiny. Z usnesení rady vyplývá, že do výběrového řízení se přihlásili tři zájemci. Rozhodující byla, podle ČTK, výše nabídek. Praha nechá očistit a opravit omítky a sochařskou a štukovou výzdobu, vyspravit oplechování, zpevnit sochy, repasovat mříže a žaluzie a dřevěné prvky, především okna a dveře. Opravena bude také střecha a hromosvody.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru