dnes
Pondělí - polojasno
28°C
zítra
Úterý - prehanky-dest
28°C
pozítří
Středa - polojasno
29°C
Praha vybírá nájemce nebytových prostor podle nových pravidel, cena už není jediným kritériem
Roman Kala provozuje drogerii ve Zlatnické ulici už od konce devadesátých let. Foto: Jaroslav Tatek

Praha vybírá nájemce nebytových prostor podle nových pravidel, cena už není jediným kritériem

Magistrát vyhlásil první výběrová řízení na pronájem nebytových prostor ve vlastnictví hlavního města podle nových podmínek. Jedná se například o prostory pro provoz restaurací či obchodů v centru Prahy – v Opletalově, Karmelitské či Karlově ulici. Nová pravidla by měla přispět ke zlepšení nabídky pronajatých provozoven i ke zkulturnění nebytových prostor zejména v historické části Prahy, uvedl radní pro oblast majetku Jan Chabr (TOP 09).   

„Jak jsme již avizovali dříve, vypisujeme výběrová řízení na nebytové prostory v centru města dle nových podmínek. Jediným kritériem už nebude nově pouze cena, ale i účel nájmu a zkušenosti z oboru. Budu moc rád, pokud se nám podaří tyto prostory obsadit zájemci, kteří nabídnou i něco jiného než běžný sortiment v lokalitě, ideálně zde vzniknou zajímavé provozy rozličného typu, které budou zajímavé nejen pro turisty, ale hlavně občany hlavního města," uvedl Chabr.

Nabídky zájemců podle něj budou hodnoceny podle dílčích kritérií, která mají dle vzorových podmínek danou váhu. Největší důraz (60 procent) bude při posuzování kladen na navrhovaný účel nájmu, přínosnost požadovaného druhu činnosti pro obyvatele a pro všestranný rozvoj daného území. „Do této kategorie patří i potřebnost a zastoupení požadovaného druhu navrhované činnosti na daném území," upřesnil radní Chabr.

Dalším kritériem bude doba trvání nájmu a výše zamýšlených investic zájemce do technického zhodnocení nebytového prostoru. Toto kritérium bude mít v porovnání s ostatními třicetiprocentní váhů. Třetím hodnoceným kritériem budou zkušenosti zájemce v daném oboru dle doložených referencí, toto kritérium má podle nových pravidel desetiprocentní váhu.

První vyhlášená výběrová řízení na pronájem nebytových prostor ve vlastnictví metropole podle nových pravidel jsou zveřejněna na Realitním portálu hl. m. Prahy.


V sedmi městských částech nepoteče příští týden voda

6. srpna 2020 ve 20:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na další týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Necelý měsíc do splatnosti poplatků za psa

6. srpna 2020 v 11:02

Odbor finanční správy Prahy 4 upozorňuje držitele psů, že splatnost poplatku za psa za II. pololetí roku 2020 ve výši 750 korun (u sazby 1500 korun – pes v bytě) je nejpozději do 31. srpna 2020.

V Praze 13 se cvičí v Centrálním parku

5. srpna 2020 v 18:13

Sportovní projekt MTS Akademie se zaměřuje na cvičení venku na čerstvém vzduchu. Nabízí skupinové lekce, které probíhají celoročně a jsou rozděleny dle obtížnosti a požadavků.

Praha 2: Den na hřišti U Vodárny

4. srpna 2020 v 18:08

Akce pro děti a rodiče, na které zájemce čekají soutěže, ukázky policejní techniky nebo jízdy zručnosti.

Třetí Reprezentační ples Prahy 5 bude v říjnu

4. srpna 2020 ve 12:12

Původní březnový termín plesu byl zrušen v souladu s vydanými opatřeními vlády. Náhradní termín je 16. října. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, v ceně vstupenky je zahrnut bohatý raut.

Tutto Italiano v Praze 5

3. srpna 2020 v 16:08

Praha 5 a Společnost přátel Itálie Praha zvou 20. srpna na akci plnou pohody, dobrého jídla a pití s typicky italskou atmosférou a bohatým doprovodným programem.

Volnofest v Parku U Čeňku

3. srpna 2020 ve 12:12

Hravé odpoledne pro celou rodinu v parku U Čeňku v sobotu 2. září 2020. Pro děti bude připrava nabídka na trávení volného času.

Praha 6 připomene Den romského holocaustu

1. srpna 2020 v 16:51

Městská část se připojuje 2. srpna k uctění památky obětí romského holocaustu vyvěšením romské vlajky na budově úřadu Prahy 6. 

Další články
Nahoru