dnes
Úterý - skorojasno
12°C
zítra
Středa - oblacno
13°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
16°C
Praha vybírá nájemce nebytových prostor podle nových pravidel, cena už není jediným kritériem
Roman Kala provozuje drogerii ve Zlatnické ulici už od konce devadesátých let. Foto: Jaroslav Tatek

Praha vybírá nájemce nebytových prostor podle nových pravidel, cena už není jediným kritériem

Magistrát vyhlásil první výběrová řízení na pronájem nebytových prostor ve vlastnictví hlavního města podle nových podmínek. Jedná se například o prostory pro provoz restaurací či obchodů v centru Prahy – v Opletalově, Karmelitské či Karlově ulici. Nová pravidla by měla přispět ke zlepšení nabídky pronajatých provozoven i ke zkulturnění nebytových prostor zejména v historické části Prahy, uvedl radní pro oblast majetku Jan Chabr (TOP 09).   

„Jak jsme již avizovali dříve, vypisujeme výběrová řízení na nebytové prostory v centru města dle nových podmínek. Jediným kritériem už nebude nově pouze cena, ale i účel nájmu a zkušenosti z oboru. Budu moc rád, pokud se nám podaří tyto prostory obsadit zájemci, kteří nabídnou i něco jiného než běžný sortiment v lokalitě, ideálně zde vzniknou zajímavé provozy rozličného typu, které budou zajímavé nejen pro turisty, ale hlavně občany hlavního města," uvedl Chabr.

Nabídky zájemců podle něj budou hodnoceny podle dílčích kritérií, která mají dle vzorových podmínek danou váhu. Největší důraz (60 procent) bude při posuzování kladen na navrhovaný účel nájmu, přínosnost požadovaného druhu činnosti pro obyvatele a pro všestranný rozvoj daného území. „Do této kategorie patří i potřebnost a zastoupení požadovaného druhu navrhované činnosti na daném území," upřesnil radní Chabr.

Dalším kritériem bude doba trvání nájmu a výše zamýšlených investic zájemce do technického zhodnocení nebytového prostoru. Toto kritérium bude mít v porovnání s ostatními třicetiprocentní váhů. Třetím hodnoceným kritériem budou zkušenosti zájemce v daném oboru dle doložených referencí, toto kritérium má podle nových pravidel desetiprocentní váhu.

První vyhlášená výběrová řízení na pronájem nebytových prostor ve vlastnictví metropole podle nových pravidel jsou zveřejněna na Realitním portálu hl. m. Prahy.


Na Betlémském náměstí budou nové stromy

Dnes v 11:16

Na Betlémském náměstí začala další etapa revitalizace. Náměstí do konce října získá dva nové vzrostlé stromy, Třešeň ptačí plnokvětou, odrůdu původem z Francie, která naši krajinu zdobí už 300 let.

Praha 1 nabízí zdarma ozdobné trvalky z květináčů v ulicích

Včera v 11:09

Chcete si na příští rok vyzdobit okna? Okrasné květiny z ulic Prahy 1 budou připraveny k rozebrání na Slovanském ostrově ve středu 21. října mezi 15. a 16. hodinou.

Praha 8 udělí Ceny Eduarda Štorcha

18. října 2020 v 19:50

Praha 8 pravidelně uděluje „Ceny Eduarda Štorcha za pedagogický přínos“ svým pedagogickým pracovníkům základních škol, zřízených městskou částí. Za rok 2020 rada městské části schválila ocenění pro patnáct pracovníků základních škol na základě nominací jednotlivých...

Městské části, ve kterých nepoteče ve 43. týdnu voda

15. října 2020 v 11:38

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na další týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na Malostranském náměstí budou zítra trhy

14. října 2020 v 15:54

Ve čtvrtek 15. října si od 8:30 do 18 hodin můžete přijít nakoupit na Malostranské náměstí čerstvé potraviny.

Praha 4 děkuje darem. Personál dvou nemocnic dostane potravinové balíčky

14. října 2020 v 15:46

Praha 4 pošle lékařům a ostatnímu zdravotnickému personálu Thomayerovy nemocnice a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady poděkování ve formě potravinových balíčků. Dnes o tom rozhodla rada městské části. Potravinové balíčky jsou určeny pro lékaře, zdravotní sestry a ostatní zdravotnický personál...

Další články
Nahoru