dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražský život

Praha vybaví prvňáčky kufříkem s pomůckami

První školní den je pro děti významným životním okamžikem. Některé se nemohou dočkat a některé mají třeba i obavy. I proto hlavní město Praha připravilo pro prvňáčky všech pražských základních škol uvítací dárek – kufřík se základními školními potřebami, aby jim udělalo tento den příjemnější.

Základní školy zřizované městskými částmi a též v několika případech hlavním městem Prahou přivítají prvního září přibližně patnáct tisíc prvňáčků. Konečné číslo zatím není k dispozici, každoročně se počet skutečně nastoupivších prvňáčků oproti údajům získaným při zápisech liší o zhruba deset procent.

Jako každý rok bude i letos na lavici čekat každého prvňáčka dárek od hlavního města. Byl pro ně připraven kartonový kufřík, který obsahuje pastelky, fixy, obyčejnou tužku, ořezávátko a gumu, dále barevné papíry, skicák, plastelínu, dětské nůžky a lepidlo.

Na přípravě kufříků se podílely i pražské příspěvkové organizace.

Prvňáčkům jsou určeny i pracovní sešity, publikace zábavných procvičování nebo písanky a skládačky. Na jejich výběr se podívejte zde:

Domácí pracovní sešit – 1.třída (český jazyk, matematika, prvouka)

http://knihy.prazskypatriot.cz/p/domaci-pracovni-sesit-1-trida-cesky-jazyk-matematika-prvouka/

Procvičovací sešit z matematiky pro 1. třídu základní školy (1. díl)

http://knihy.prazskypatriot.cz/p/procvicovaci-sesit-z-matematiky-pro-1-tridu-zakladni-skoly-1-dil/

Zábavné procvičování – 1. třída – písanka

http://knihy.prazskypatriot.cz/p/zabavne-procvicovani-1-trida-pisanka/

Písanka je určena všem žákům prvních tříd, kteří by si rádi zopakovali vše, co se naučili v hodinách psaní. 

Nebojím se 1. třídy!

http://knihy.prazskypatriot.cz/p/nebojim-se-1-tridy/

Obrázkový pracovní sešit shrnuje formou zábavných, nápaditých cvičení učivo prvního stupně základní školy (čeština, matematika, prvouka). Poslouží jako pomocný text k netradičnímu zopakování už probrané látky.

Slabiková skládačka

http://knihy.prazskypatriot.cz/p/slabikova-skladacka/

Hra je určena dětem v první třídě ZŠ a pomáhá při výuce slabikování. Po rozstříhání obrázků děti hledají správné části obrázku a přitom si zafixují slabiku na části obrázku. Obtížnost slov vzrůstá od modrého pozadí, přes fialové, růžové, žluté, až k zelenému. Lze proto zpočátku pracovat jen s první (druhou…) částí hry. 
 

 

 


Další články
Nahoru