dnes
Úterý - oblacno
13°C
zítra
Středa - oblacno
16°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
17°C
Zpravodajství

Praha věnuje prvňáčkům školní balíčky

Děti, které letos 2. září půjdou poprvé do školy, dostanou od hlavního města Prahy balíček s potřebami na výtvarnou výchovu a s dalšími užitečnými věcmi. Balíčků je celkem 16 tisíc a město je pořídilo za 1 552 000 korun bez DPH.

V balíčcích letošní prvňáčci najdou například vodové barvy, štětec, modelínu a kelímek na vodu. Mezi další praktické dárky patří úkolníček, pravítko, omalovánky, časopis Kopretina a červený vak na přezůvky s reflexními prvky a logem hlavního města Prahy.

„Začátek školního roku je pro rodiče spojen vždy s většími výdaji. Jsem proto moc rád, že Praha věnuje prvňáčkům praktické balíčky. Děti se můžou těšit například na vodovky, modelínu, ale například i na zábavný časopis Kopretina. Doufám, že darované předměty zpříjemní dětem vstup do nového školního roku,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství Vít Šimral.

Začátek školního roku je vždy spojen se zvýšením hustoty dopravy v hlavním městě, a proto by si měly děti co nejdříve osvojit zásady bezpečného chování na ulicích. V tom jim pomůže nejen pracovní sešit k osvojení základů silničního provozu pro děti od 6–9 let, ale také časopis Ferda v autoškole věnovaný organizací Besip společně s reflexními páskami a přívěšky na batohy. 

„Kromě bezpečnostního balíčku, který od nás děti dostanou, také během začátku školního roku posilujeme hlídky městských strážníků na přechodech v blízkosti škol,“ doplnil náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček.

Další předměty do balíčků věnovaly společnosti Pražské vodovody a kanalizace, Pražská energetika, Dopravní podnik hl. m. Prahy, Zoo Praha, Ropid a Besip.Praha 5: Uzavření úřadu pro veřejnost z důvodu konání voleb

Včera ve 20:32

Úřad městské části Praha 5 bude v pátek 2. října z důvodu konání voleb do Senátu Parlamentu ČR pro veřejnost uzavřen.

Úřad městské části Praha 6 omezí provoz

Včera v 10:17

Z důvodu voleb do Senátu PČR bude v pátek 2. a 9. října omezen provoz budovy Úřadu městské části Praha 6, včetně detašovaných pracovišť.

Praha 13 upozorňuje na zákaz vstupu do údolí Motolského potoka

26. září 2020 v 11:21

Až do konce října je ve vybraných dnech od 19 do 7 hodin ráno následujícího dne uzavíráno údolí Motolského potoka z důvodu plánovaného odstřelu prasete divokého.

Praha 8 ušetří osm milionů na energiích, nakoupila je na komoditní burze

26. září 2020 v 08:26

Praha 8 a její příspěvkové organizace sníží v příštích dvou letech náklady na energie o 8 milionů korun. Plyn byl nakoupen v srpnu a elektřinu o měsíc později na Českomoravské komoditní burze Kladno za ceny, které jsou v průměru o 31 procent nižší než letošní. V rámci centrálního nákupu elektřiny...

Další články
Nahoru