dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
10°C
Zpravodajství

Praha věnuje prvňáčkům školní balíčky

Děti, které letos 2. září půjdou poprvé do školy, dostanou od hlavního města Prahy balíček s potřebami na výtvarnou výchovu a s dalšími užitečnými věcmi. Balíčků je celkem 16 tisíc a město je pořídilo za 1 552 000 korun bez DPH.

V balíčcích letošní prvňáčci najdou například vodové barvy, štětec, modelínu a kelímek na vodu. Mezi další praktické dárky patří úkolníček, pravítko, omalovánky, časopis Kopretina a červený vak na přezůvky s reflexními prvky a logem hlavního města Prahy.

„Začátek školního roku je pro rodiče spojen vždy s většími výdaji. Jsem proto moc rád, že Praha věnuje prvňáčkům praktické balíčky. Děti se můžou těšit například na vodovky, modelínu, ale například i na zábavný časopis Kopretina. Doufám, že darované předměty zpříjemní dětem vstup do nového školního roku,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství Vít Šimral.

Začátek školního roku je vždy spojen se zvýšením hustoty dopravy v hlavním městě, a proto by si měly děti co nejdříve osvojit zásady bezpečného chování na ulicích. V tom jim pomůže nejen pracovní sešit k osvojení základů silničního provozu pro děti od 6–9 let, ale také časopis Ferda v autoškole věnovaný organizací Besip společně s reflexními páskami a přívěšky na batohy. 

„Kromě bezpečnostního balíčku, který od nás děti dostanou, také během začátku školního roku posilujeme hlídky městských strážníků na přechodech v blízkosti škol,“ doplnil náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček.

Další předměty do balíčků věnovaly společnosti Pražské vodovody a kanalizace, Pražská energetika, Dopravní podnik hl. m. Prahy, Zoo Praha, Ropid a Besip.Praha 12: V budově v budově bývalého PRIORu se koná zasedání zastupitelů

Včera v 11:22

12. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 12 se bude konat 27. února od 16 hodin v budově bývalého PRIORu, 2. patro, Sofijské náměstí, Praha 4 – Modřany.

Strategický plán Prahy 12: Slovo dostane veřejnost

25. února 2020 v 10:50

Veřejné projednání Strategického plánu rozvoje Prahy 12 se koná v úterý 17. března od 17:30 hodin ve druhém patře budovy Prior na Sofijském náměstí.

Praha 15: Beseda v Hostivaři

25. února 2020 v 08:47

Praha 15 zve občany na besedu. Ve čtvrtek 26. března budou od 18 hodin na programu témata dopravy, školství, veřejného prostoru nebo prostředí pro život.

Další články
Nahoru