dnes
Sobota - jasno
25°C
zítra
Neděle - zatazeno
24°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
23°C
Zpravodajství

Praha věnuje prvňáčkům školní balíčky

Děti, které letos 2. září půjdou poprvé do školy, dostanou od hlavního města Prahy balíček s potřebami na výtvarnou výchovu a s dalšími užitečnými věcmi. Balíčků je celkem 16 tisíc a město je pořídilo za 1 552 000 korun bez DPH.

V balíčcích letošní prvňáčci najdou například vodové barvy, štětec, modelínu a kelímek na vodu. Mezi další praktické dárky patří úkolníček, pravítko, omalovánky, časopis Kopretina a červený vak na přezůvky s reflexními prvky a logem hlavního města Prahy.

„Začátek školního roku je pro rodiče spojen vždy s většími výdaji. Jsem proto moc rád, že Praha věnuje prvňáčkům praktické balíčky. Děti se můžou těšit například na vodovky, modelínu, ale například i na zábavný časopis Kopretina. Doufám, že darované předměty zpříjemní dětem vstup do nového školního roku,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství Vít Šimral.

Začátek školního roku je vždy spojen se zvýšením hustoty dopravy v hlavním městě, a proto by si měly děti co nejdříve osvojit zásady bezpečného chování na ulicích. V tom jim pomůže nejen pracovní sešit k osvojení základů silničního provozu pro děti od 6–9 let, ale také časopis Ferda v autoškole věnovaný organizací Besip společně s reflexními páskami a přívěšky na batohy. 

„Kromě bezpečnostního balíčku, který od nás děti dostanou, také během začátku školního roku posilujeme hlídky městských strážníků na přechodech v blízkosti škol,“ doplnil náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček.

Další předměty do balíčků věnovaly společnosti Pražské vodovody a kanalizace, Pražská energetika, Dopravní podnik hl. m. Prahy, Zoo Praha, Ropid a Besip.Praha 4 poskytne další slevy na nájemném

Včera v 09:25

Další vlnu slev schválila na středečním zasedání Rada městské části Praha 4. Úlevy se týkají těch podnikatelů, kteří jsou v nájmu v nebytových prostorách městské části, a kteří kvůli krizovým opatřením vlády nemohli mít otevřeny své provozovny v květnu nebo červnu. Těmto nájemcům poskytne městská...

Pražský inovační institut má nového ředitele

2. července 2020 v 09:29

Na základě otevřeného a transparentního výběrového řízení na pozici nového ředitele Pražského inovačního institutu byl po komisní shodě vybrán Bohumil Kartous. 

V Praze 1 uctili památku statečného vojáka a odbojáře armádního generála Josefa Bílého

1. července 2020 v 19:00

Armádní generál Josef Bílý se narodil 30. 6. 1872. K uctění jeho památky se uskutečnila v úterý 30. června v Mikulandské ulici vzpomínková akce. Setkání před pamětní deskou se mj. zúčastnili starosta Prahy 1 Petr Hejma, ředitel Vojenského historického ústavu generál Aleš Knížek i Mojmír Churavý a...

Radnice se setkala s obyvateli na téma vnitrobloků

1. července 2020 v 08:28

Před revitalizací veřejných prostranství se radnice Prahy 11 ptala místních obyvatel na jejich názor.

Další články
Nahoru