dnes
Úterý - obcasny-dest
10°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
11°C
Praha věnovala Centru Paraple téměř sto tisíc
Šek v hodnotě 98 tisíc korun předal 1. náměstek primátora Vávra do rukou Zdeňka Svěráka. Foto: MHMP

Praha věnovala Centru Paraple téměř sto tisíc

Centrum Paraple slaví 20. narozeniny, takže se letošní Běh pro Paraple v Letenských sadech konal ve výjimečném svátečním duchu. O důvod víc, proč se Praha rozhodla věnovat na patnáctý ročník šek v hodnotě 98 tisíc korun.  

„Nezáleží na tom, kdo bude první, kdo pokořil jaký rekord nebo jakou běžeckou strategii, kdo zvolil,“ řekl 1. náměstek primátora hlavního města Prahy Jiří Vávra a zdůvodnil proč: „Běh pro Paraple není obyčejná dobročinná událost, ale je to především důležitá životní lekce. A to lekce o solidaritě, snaze být prospěšný, o umění se bavit, brát se s humorem a užít si život takový, jaký je.“ Dodal, že akce takového zaměření přesně navazuje na aktivity, o které se v hlavním městě dlouhodobě snaží. Tedy udělat Prahu například bezbariérovou.

paraple-2-nahled Šek v hodnotě 98 tisíc korun předal 1. náměstek primátora Vávra do rukou garanta akce a zakladatele Centra Paraple Zdeňka Svěráka a zeptal se, jestli si to se vstupem do politiky přeci jenom nerozmyslel. „V žádném případě,“ podotkl s úsměvem na tváři Svěrák, který obdobných šeků obdržel celkem sedm.


Další články
Nahoru