dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
4°C
pozítří
Sobota - jasno
3°C
Praha v pohybu: Na festivalu v centru můžete získat inspiraci pro sportování v metropoli
Skočte si na Staroměstské náměstí pro pár tipů, jak si v Praze zasportovat. Foto: www.prahavpohybu.eu

Praha v pohybu: Na festivalu v centru můžete získat inspiraci pro sportování v metropoli

Tradiční i méně známé sporty, které můžete v Praze podnikat, se dnes společně představují v historickém srdci metropole. Půjčovna motoběžek, lezecká stěna, slackline, bazén s dětskými čluny, ale také lekce zumby nebo nordic walkingová vycházka s výkladem jsou jen stručným výčtem aktivit, které se na Staroměstském náměstí v rámci festivalu Praha v pohybu prezentují.

Festival navíc obohatí exhibiční program, jenž zahrnuje lekci zumby, ukázku sebeobrany Krav Maga a dalších bojových umění. Po celý den budou z náměstí startovat nordic walkingové vycházky s výkladem, ale i běžecké prohlídky Prahy.

Moderátor akce Aleš Valenta, olympijský vítěz v akrobatickém lyžování, bude vyhlašovat soutěže o atraktivní ceny. Na místě ale budou i další čeští sportovci.

Pražská informační služba – Prague City Tourism (PIS – PCT), která festival pořádá, bude ve svém informačním stánku nabízet nové mapy a průvodce s titulem Praha v pohybu, v nichž najdete doporučená místa a trasy pro aktivní trávení volného času. Kromě toho přichystala i speciální program na Staroměstské radnici. Více o tom čtěte zde.

„Společně s téměř čtyřmi desítkami vystavovatelů chceme Pražanům i turistům dokázat, že Praha je městem moderního pohybu a že ji lze poznávat také aktivně,“ uvedla ředitelka Prague City Tourism Nora Dolanská.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru