dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražská politika

Praha uspořádala konferenci o inkluzivním vzdělávání

Dnes se ve velkém zasedacím sále Magistrátu hlavního města Prahy uskutečnila konference „Inkluzivní škola v praxi“. Za účasti ředitelů, výchovných poradců a širší veřejnosti se diskutovaly dopady novel školského zákona na tuto problematiku, konkrétní zkušenosti škol s integrací a inkluzí či téma asistentů pedagoga.

Úvodního slova konference se zhostil ráno předseda pražského zastupitelského výboru pro výchovu, vzdělávání a sociální politiku Patrik Nacher. Konference se poté věnovala v dopoledním bloku novele školského zákona a jejím dopadům do praxe a problematice školských poradenských služeb.

Po dopolední přestávce se probírala činnost pedagogicko-psychologických poraden, speciálně pedagogických center s ohledem na individuální vzdělávací plány a rovněž problematika asistentů pedagoga.

Před polednem se program posunul k tématu podpory integrace dětí a žáků se zdravotním postižením v hlavním městě.

V odpolední závěrečné části programu se účinkující věnovali integraci dětí – cizinců a rovněž konkrétním zkušenostem škol s integrací a inkluzí.

 

 

 

 


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru