dnes
Úterý - prehanky-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Pražská politika

Praha uspořádá konferenci ke cvičení Blackout 2014

Pro velký zájem ze strany územní samosprávy bude primátor hl. m. Prahy Tomáš Hudeček začátkem července pořádat pro její zástupce konferenci ke cvičení Blackout 2014. Přítomní budou seznámeni s průběhem a se závěry celé akce.

Zájem o seznámení se s průběhem a výsledky cvičení registruje magistrát z celé republiky. Konference se kromě primátora Hudečka a zástupců územní samosprávy zúčastní ředitel Magistrátu hl. m. Prahy Radovan Košťál, ředitel odboru bezpečnosti a krizového řízení Josef Juránek, bezpečnostní poradci Andor Šándor a Jiří Šedivý a další účastníci cvičení.

V závěrech cvičení Blackout bylo navrženo 32 doporučení ke zlepšení současného stavu, které Rada hl. m. Prahy uložila jednotlivým zástupcům Magistrátu hl. m. Prahy a složkám Integrovaného záchranného systému, a šest návrhů na zlepšení, která budou předložena Bezpečnostní radě státu.

Cvičení Blackout 2014 se uskutečnilo 26. února a simulovalo rozsáhlý výpadek dodávek elektrického proudu na území hlavního města. Dále se ho účastnili orgány krizového řízení, bezpečnostní poradci, základní složky integrovaného systému, Státní úřad pro jadernou bezpečnost, další vybrané organizace a zahraniční hosté.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru