dnes
Sobota - prehanky-dest
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Pražská politika

Praha-záchod se možná v budoucnu připojí k metropoli jako nová městská část, připustil exprimátor Hudeček

V rámci diskuse k novelizaci Jednacího řádu Zastupitelstva hl. m. Prahy vystoupil na dnešním setkání volených zástupců hlavního města i exprimátor Tomáš Hudeček (klub Nezávislí). V úvodu své řeči připomněl, že Praha má 57 městských částí. V budoucnu se však může tento počet měnit, to prý ukáže čas.

„Novými městskými částmi se mohou stát třeba okresy Praha-východ a Praha-záchod,“ uvedl. Obratem své roztomilé přeřeknutí napravil. „Praha-západ,“ řekl sálu, který ocenil drobné slovní zaškobrtnutí úsměvem. 

Vzhledem k tomu, jaký je nepořádek na některých veřejných prostranstvích v odlehlejších částech metropole, by se možná některá území jako Praha-záchod jmenovat mohla. Třeba alespoň dočasně, tato nálepka by pak občany vedla k větší pořádkumilovnosti. Za úvahu to stojí, třeba si Hudečkovo přeřeknutí některý zastupitel v budoucnu osvojí.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru