Dnes Čtvrtek - jasno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha symbolicky vyvěsila státní vlajku Izraele

Praha vyvěsila vlajku Izraele na budovu Nové radnice, čímž deklaruje podporu a solidaritu obyvatelům tohoto státu. Zároveň již byla o víkendu modře a bíle rozsvícena Petřínská rozhledna. Izrael čelí od sobotního dne raketovým a pozemním útokům ze strany radikálního hnutí Hamás.  

„Naše podpora Izraele, který zákeřně a brutálně napadli palestinští extremisté v čele s teroristickým hnutím Hamás, pokračuje. Stejně jako solidarita s izraelskými obyvateli. Po víkendovém nasvícení Petřínské rozhledny v izraelských barvách ji dáváme najevo symbolickým vyvěšením izraelské vlajky na budovu Nové radnice. Soucítím se všemi oběťmi probíhající agrese,“ uvádí primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.

„Bezprecedentní násilí a ztráty na životech, jakých jsme v Izraeli svědky, jsou naprosto nepřijatelné a jednoznačně je odsuzujeme. Nasvícením Petřínské rozhledny a dnešním vyvěšením vlajky Izraele vyjadřujeme i soustrast se všemi obětmi tohoto terorismu,“ říká 1. náměstek primátora Zdeněk Hřib.

„Pokračující teroristické útoky na Izrael jsou naprosto neakceptovatelným způsobem řešení izraelsko-palestinského konfliktu. Vyvěšením vlajky a sobotním nasvícením pražské dominanty – Petřínské rozhledny – dáváme najevo, že naše myšlenky jsou s nevinnými civilními obětmi a jejich rodinami,“ připojuje náměstek primátora Petr Hlaváček.  

„Byli jsme jednou z prvních světových metropolí, která nasvícením Petřínské rozhledny do barev Izraele vyjádřila symbolickou podporu napadené zemi. Jsem rád, že jsme dnes mohli tuto symboliku podtrhnout i vyvěšením jejich vlajky na budově magistrátu. Vyjádřit náš postoj v takto nelehké době je naší morální povinností. Naše pomoc by ale neměla být jen symbolická. Proto jsem na dnešním jednání rady otevřel i debatu nad finanční pomocí tomuto napadenému státu,“ vysvětluje náměstek primátora hl. m. Prahy Jiří Pospíšil.

„KDU-ČSL vždy byla, je a bude na straně státu Izrael, jako kolébky našich židokřesťanských tradic a politické kultury. Velmi proto kvitujeme rozhodnutí primátora i takto symbolicky podpořit napadenou zemi a zcela jasně deklarovat, na čí straně hlavní město Praha stojí,“ dodává předseda kulturního výboru pražského zastupitelstva Jan Wolf.Autor: TZ, red

O více než 70 procent snížila Praha počet reklamních zařízení v ulicích

Dnes v 17:33

Hlavní město pokračuje v procesu kompletní výměny zastávkových přístřešků a postupné redukce samostatně stojících nepřístřeškových reklamních prvků rozmístěných na území metropole. Z původního počtu přibližně 650 kusů těchto zařízení, která byla primárně tvořena reklamními vitrínami nebo sloupy...

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru