Dnes Neděle - obcasny-dest 5°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 8°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha symbolicky vyvěsila státní vlajku Izraele

Praha vyvěsila vlajku Izraele na budovu Nové radnice, čímž deklaruje podporu a solidaritu obyvatelům tohoto státu. Zároveň již byla o víkendu modře a bíle rozsvícena Petřínská rozhledna. Izrael čelí od sobotního dne raketovým a pozemním útokům ze strany radikálního hnutí Hamás.  

„Naše podpora Izraele, který zákeřně a brutálně napadli palestinští extremisté v čele s teroristickým hnutím Hamás, pokračuje. Stejně jako solidarita s izraelskými obyvateli. Po víkendovém nasvícení Petřínské rozhledny v izraelských barvách ji dáváme najevo symbolickým vyvěšením izraelské vlajky na budovu Nové radnice. Soucítím se všemi oběťmi probíhající agrese,“ uvádí primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.

„Bezprecedentní násilí a ztráty na životech, jakých jsme v Izraeli svědky, jsou naprosto nepřijatelné a jednoznačně je odsuzujeme. Nasvícením Petřínské rozhledny a dnešním vyvěšením vlajky Izraele vyjadřujeme i soustrast se všemi obětmi tohoto terorismu,“ říká 1. náměstek primátora Zdeněk Hřib.

„Pokračující teroristické útoky na Izrael jsou naprosto neakceptovatelným způsobem řešení izraelsko-palestinského konfliktu. Vyvěšením vlajky a sobotním nasvícením pražské dominanty – Petřínské rozhledny – dáváme najevo, že naše myšlenky jsou s nevinnými civilními obětmi a jejich rodinami,“ připojuje náměstek primátora Petr Hlaváček.  

„Byli jsme jednou z prvních světových metropolí, která nasvícením Petřínské rozhledny do barev Izraele vyjádřila symbolickou podporu napadené zemi. Jsem rád, že jsme dnes mohli tuto symboliku podtrhnout i vyvěšením jejich vlajky na budově magistrátu. Vyjádřit náš postoj v takto nelehké době je naší morální povinností. Naše pomoc by ale neměla být jen symbolická. Proto jsem na dnešním jednání rady otevřel i debatu nad finanční pomocí tomuto napadenému státu,“ vysvětluje náměstek primátora hl. m. Prahy Jiří Pospíšil.

„KDU-ČSL vždy byla, je a bude na straně státu Izrael, jako kolébky našich židokřesťanských tradic a politické kultury. Velmi proto kvitujeme rozhodnutí primátora i takto symbolicky podpořit napadenou zemi a zcela jasně deklarovat, na čí straně hlavní město Praha stojí,“ dodává předseda kulturního výboru pražského zastupitelstva Jan Wolf.Autor: TZ, red

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru