Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 2°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha spustila web, který nabízí přehled volných kapacit testovacích míst na covid-19
Testovací místo VFN v ulici Na Bojišti. Foto: JP

Praha spustila web, který nabízí přehled volných kapacit testovacích míst na covid-19

Od včerejška je spuštěn nový web, který nabízí přehled o nejbližších volných termínech testování na covid-19 na území Prahy a je navíc propojen s rezervačními systémy jednotlivých odběrových míst. 

Web je určen pro všechny zájemce o testování se žádankou i pro samoplátce, kteří si na něm mohou ověřit průměrnou čekací dobu na testování u vybraných odběrových míst. V dalších dnech by se měla zapojit většina odběrových míst v Praze.

Web covid.praha.eu https://covid.praha.eu/ vznikl díky spolupráci společnosti týmu datových analytiků platformy Golemio Operátor ICT a.s. a odboru bezpečnosti magistrátu s pražskými odběrovými místy a soukromými laboratořemi.

Postupně se na webu objeví také informace o testovacích místech ve Středočeském kraji. Nově spuštěnou webovou stránku mohou lidé navštívit i přes prohlížeč v mobilním telefonu s možností prokliku na navigaci.

„Naším cílem je zamezit tomu, aby se u testování tvořily dlouhé fronty. Vítám proto ochotu pražských odběrových míst pravidelně sdílet informace o průměrné čekací době klientů na testování,“ uvedl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Od včerejška se s dodáváním dat zapojí první dvě odběrová místa. Od příštího týdne se přidají další. „Protestovanost obyvatelstva považujeme za zásadní, proto Praha z vlastní iniciativy spouští web, kde se občané dozvědí vše potřebné. Neustále také počet testovacích míst rozšiřujeme,” uvedl náměstek primátora pro oblast bezpečnosti Petr Hlubuček (STAN).

Ve čtvrtek bylo v Městské poliklinice Praha ve Spálené ulici otevřeno testovací místo, kde je samostatný vchod do odběrové místnosti přímo z ulice, takže návštěvníci polikliniky se nebudou potkávat s lidmi přicházejícími na testy.

Díky nutné on-line registraci, se zde nebudou tvořit fronty. Na začátku příštího týdne bude znovu spuštěno drive-in testovací místo na Výstavišti v Holešovicích.

„Další odběrová místa jsou v různé fázi přípravy na jednotlivých městských částech, které rovněž usilují o posílení odběrové kapacity,” sdělila radní pro oblast zdravotnictví a sociální politiky Milena Johnová (Praha Sobě).

Sběr dat provádí datová platforma Golemio, která čerpá z aplikace Covid Forms, do které musí všechna odběrová místa dodávat aktuální informace, a zbylá data Operátor ICT získává ručně a strojově z webů jednotlivých míst. Časy, které osoby stráví v odběrovém místě, jsou aktualizovány každé dvě hodiny, ostatní informace okamžitě v případě zjištění změny.


Autor: red

Nemocnice Na Františku: Zájem o očkování je srovnatelný s jarními měsíci

Včera v 07:09

Od ledna letošního roku naočkovala Nemocnice Na Františku proti covidu-19 přes 24 tisíc lidí. Nejvíce zájemců, kteří si pro vakcínu přišli, bylo ve věkové kategorii 25–44 let. Mimořádný zájem o očkování byl v červnu a červenci, kdy si první nebo druhou dávku nechalo aplikovat dohromady téměř...

Očkování v Nemocnici sv. Kříže

30. listopadu 2021 v 18:41

Nemocnice sv. Kříže Žižkov zvyšuje kapacitu, rozšiřuje provozní dobu očkovacího centra.

Očkování v Praze 14 bez registrace

30. listopadu 2021 v 09:29

V obchodním Centru Černý Most v horním patře u východu na střešní parkoviště naproti fitness se v pondělí otevřelo nové očkovací místo FNKV.

Další články
Nahoru