dnes
Čtvrtek - zatazeno
31°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
17°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
18°C
Praha spustila svůj realitní portál, nabízí na něm volné nemovitosti
V tomto domě v Praze 17 je například nabízen malý nebytový prostor v přízemí. Foto: realitniportalpraha.cz

Praha spustila svůj realitní portál, nabízí na něm volné nemovitosti

Praha zřídila internetové stránky www.realitniportalpraha.cz, kde lidé najdou volné nemovitosti v majetku magistrátu určené k pronájmu či prodeji. Nabídka by měla zahrnovat všechny nemovitosti, které magistrát vlastní a zároveň nejsou blokovány například majetkovými spory či rekonstrukcemi. Portál zatím nezahrnuje majetek ve správě městských částí a firem. Nový realitní portál stál pražský magistrát 450 000 korun.

Ke všem informacím o pronájmech, prodejích i dražbách bytů i nebytových prostor se občané dostanou na jednom místě přes běžný online vyhledavač. Uživatelé mohou všechny nabídky dostávat ihned po zveřejnění přímo do své elektronické pošty: musí se jen zaregistrovat do systému a zadat svou e-mailovou adresu.

„Realitní portál hlavního města je dalším krokem k cíli, kterým je transparentní nakládání s městským majetkem. Správa majetku se s tímto portálem stává otevřenější a modernější. Nová online služba je uživatelsky příjemnější než vyhledávání nabídek na úřední desce,“ uvedl Karel Grabein Procházka, radní hlavního města Prahy pro správu majetku. Zájemce může přes webové rozhraní rovnou poslat zprávu či dotaz, který dorazí příslušnému úředníkovi.

Na realitním portálu www.realitniportalpraha.cz budou postupně přibývat nabídky pronájmů v závislosti na usnesení Rady hlavního města Prahy, která musí schválit veškeré kroky, týkající se správy majetku.  

„Věřím, že po finálním doladění detailů se magistrátní realitní web rychle stane užitečnou službou na pražském trhu s nemovitostmi. Těší mě to tím více, že náklady na zavedení systému nebyly v porovnání s jeho přínosem nijak vysoké,“ dodal Karel Grabein Procházka. Jednou z hlavních výhod stránek je kromě lepší přístupnosti a přehlednosti také interaktivita.

Kromě jednotlivých nemovitostí Praha na portálu zveřejnila také několik projektů, pro které hledá investory nebo provozovatele. Jedná se například o Staroměstskou a holešovickou tržnici či vznikající kampus v Hybernské. Magistrát připravuje kompletní soupis městského majetku, který by měl být veřejně přístupný i s informacemi o tom, kdo danou nemovitost spravuje. Práci na tomto projektu by úřad rád dokončil v druhém pololetí letošního roku.


Strážníkům v Libuši se rozšíří služebna

Dnes v 10:44

Město vyšlo vstříc žádosti pražské Libuše o poskytnutí finančních prostředků ve výši 8 a půl milionu na přístavbu služebny městské policie. Tento krok umožní navýšit potřebný počet strážníků, což přispěje ke zvýšení bezpečnosti v této části Prahy. 

Praha má plán vodohospodářské infrastruktury pro roky 2019-2023

Včera v 09:38

Střednědobý investiční plán, podle kterého se řídí činnost Pražské vodohospodářské společnost, schválila Rada hl. m. Prahy. Plán definuje pro horizont pěti let věcné a finanční potřeby na rekonstrukce a dostavbu jednotlivých systémů pražské vodohospodářské infrastruktury. Je zpracováván na základě...

Fotosoutěž Hostivař – z5 v čase v Praze 15

Včera v 09:24

Praha 15 vyhlásila 4. ročník fotografické soutěže na téma „ Hostivař – z5 v čase“. Soutěž je určena pro všechny věkové kategorie a pořádá se v rámci Dnů Prahy 15.

Český červený kříž Prahy 1 obdrží od města dotaci na mimořádnou pohotovost

19. června 2018 ve 20:24

Praha poskytne finanční příspěvek Oblastnímu spolku Českého červeného kříže Prahy 1. Prostředky ve výši 1 376 000 korun jsou, podle usnesení pražského zastupitelstva z minulého týdne, určeny k zajištění humanitární pohotovosti v případě mimořádných...

Další články
Nahoru