Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 9°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha spustila nový lokální katalog otevřených dat a zveřejnila zdrojové kódy

Nový lokální katalog otevřených dat, který jednoduše a přehledně zpřístupňuje data města občanům, spustila Praha počátkem letošního roku. Za jeho vývojem a realizací stojí tým datové platformy Golemio, který je součástí pražské městské společnosti Operátor ICT, a. s. (OICT). 

Nahradila tím předchozí řešení postavené na technologii, která již nevyhovovala standardům publikace otevřených dat a bylo obtížné ji používat a dále rozvíjet. Jedná se o řešení, které je plně v souladu se světovými standardy, ale je i technologicky kompatibilní s Národním katalogem otevřených dat (https://data.gov.cz/datov%C3%A9-sady). I z toho důvodu bylo publikováno jako open source s licencí, která umožňuje použití jakoukoliv další institucí.

Na nově zpřístupněném pražském portálu otevřených dat je pro uživatele připraveno více než 360 datových sad od více než dvou desítek pražských společností a městských částí, a to na adrese: opendata.praha.eu. Pražský lokální katalog otevřených dat obsahuje různá městská data ve strojově čitelných formátech, která je možné filtrovat např. podle témat jako hospodářství a finance, životní prostředí, doprava, vláda a veřejný sektor, populace a společnost či energie, zdraví atd.

Nový lokální katalog otevřených dat: https://opendata.praha.eu/project.


Autor: Cen

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru