Dnes Neděle - mlha 28°C
Zítra Pondělí - skorojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha spustila Linku návratu. Sociální pracovníci na ní radí s péčí po návratu z nemocnice
Ilustrační foto: Freeimages.com

Praha spustila Linku návratu. Sociální pracovníci na ní radí s péčí po návratu z nemocnice

Bezplatné poradenství pro lidi po těžkých úrazech a onemocněních budou Pražanům na nové informační Lince návratu poskytovat pracovníci pražské Městské nemocnice následné péče (MNNP). Linka je dostupná na čísle 770 170 651. Včera o tom novináře informovaly pražská radní pro sociální politiku a zdravotnictví Milena Johnová (Praha Sobě) a ředitelka MNNP Iva Vyšatová.

Hlavní město včera spustilo Linku návratu, která bude pomáhat lidem po těžkých úrazech a vážných onemocněních s uspořádáním pomoci a podpory po jejich propuštění z nemocnice.

Sociální pracovníci budou poskytovat bezplatné konzultace na čísle 770 170 651 každý všední den od 9 do 14 hodin nebo prostřednictvím formuláře, který je přístupný přes webové stránky nemocnice nebo pomocí QR kódu. Linku návratu bude provozovat MNNP.

„Po týdnech či měsících hospitalizace potřebuje téměř každý člověk větší či menší míru podpory, aby se mohl opět vrátit do běžného života. Lidé často netuší, na koho se mohou obrátit a kde zažádat o asistenční služby nebo kompenzační pomůcky, na jakou pomoc mají nárok. Sociální pracovnice s tím běžně pomáhají pacientům naší Městské nemocnici následné péče. Nově chceme tento typ poradenství nabídnout i dalším Pražanům,“ uvedla Milena Johnová.

Sociální pracovnice budou na Lince návratu poskytovat základní sociální poradenství pro období po propuštění z lůžkového zdravotnického zařízení zejména obyvatelům hlavního města.

Pacientům a jejich rodinám vysvětlí systém dostupné pomoci a jaké jsou podmínky pro získání daného typu podpory. Poradí například, jak požádat o pečovatelskou službu, osobní asistenci, přepravu seniorů a osob se zdravotním znevýhodněním anebo kde vyřídit příspěvek na péči či invalidní důchod.

Zároveň zde lidé získají informace i o pobytových a terénních sociálních službách, případně mohou být nasměrováni na specializovaná pracoviště, jakými jsou například dluhové poradny nebo půjčovny kompenzačních pomůcek. 

Kdo se rozhodne o pomoc žádat skrz webové stránky nemocnice mnnp.cz, v dotazníku nastíní problém a sociální pracovníci ho budou kontaktovat zpětně.

„Pomáháme lidem všech věkových kategorií při rekonvalescenci, aby se po hospitalizaci mohli co nejdříve vrátit do svého přirozeného prostředí. Sociální pracovníci běžně poskytují podporu s přechodem z nemocnice domů nebo do pobytových zařízení našim pacientům a ti ji velmi oceňují. Do budoucna se zaměříme na zdokonalování a rozšiřování péče podle potřeb pacientů,” sdělila Iva Vyšatová.

Sociální pracovníci Linky návratu budou systematicky spolupracovat se sociálními odbory městských částí, pobočkami Úřadu práce nebo poskytovateli sociálních služeb.

„Hlavním cílem je napojit pacienty na organizace a instituce, které jim pomohou nastavit veškeré procesy a systém pomoci tak, aby se každý mohl bezpečně vrátit zpět do svého přirozeného prostředí a začít zde opět fungovat,” doplnila radní Johnová.

MNNP je městem provozované zdravotnické zařízení, které sídlí ve Vysočanech. Nemocnice poskytuje převážně následnou lůžkovou péči, komplexní lékařství a ošetřovatelskou péči.


Autor: puc

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru