Dnes Pondělí - skorojasno 26°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha spouští destinační portál. Obsah se promění podle toho, odkud turista přijede
Asijské turistky v Praze. Ilustrační foto: archiv

Praha spouští destinační portál. Obsah se promění podle toho, odkud turista přijede

Městská společnost Prague City Tourism spouští pilotní provoz největšího destinačního portálu v Praze prague.eu. Nový nástroj smart tourismu, který si společnost PCT nechala vyvinout na míru, bude sloužit pro odbavování návštěvníků Prahy a výrazně jim zjednoduší pobyt v hlavním městě. Obsah se bude individuálně proměňovat podle toho, z jaké země uživatelé pochází. Informovala o tom mluvčí PCT Klára Janderová. Jiný obsah tedy vidí návštěvník z Polska, Německa nebo Jižní Koreje, který má kulturně a sociologicky zcela jiné zázemí a odlišná očekávání od metropole.

Společnost PCT spouští na doméně prague.eu smart tourism nástroj, který umožní komplexní odbavování klienta a zahrnuje v sobě propracované narativní vrstvy adaptované podle zdrojových trhů, snadnou orientaci i pro hendikepované, sběr dat pro efektivní řízení Prahy jako destinace a další progresivní funkcionality. Web obsahuje i jednoduchou orientaci pro lidi s různým typem hendikepu.

„Jsem rád, že má Praha jako destinace novou unikátní webovou turistickou platformu. Nový web prague.eu je tím nejlepším průvodcem pro domácí i zahraniční návštěvníky. Díky tomuto chytrému nástroji se návštěva Prahy stává pro cestovatele opravdu jednoduchá, protože vše potřebné mají na jednom místě. Postupně na web navážeme aplikaci My Prague, díky které budeme ještě snadněji řídit turistický ruch v Praze,” popsal novou webovou platformu náměstek primátora Jiří Pospíšil (TOP 09). 

„Takto propracovaný rozsáhlý systém žádný jiný evropský destinační web nemá. Jedná se o unikátní propojení funkcionalit, které se poskládají pro každého návštěvníka podle jeho zájmů nebo třeba národnosti,” vysvětluje předseda představenstva Prague City Tourism František Cipro.

Postupně si turisté na portálu budou moci například nechat navrhnout výlet na míru nebo sledovat aktuální exkluzivní nabídky ve svém okolí. Stejně tak se jim zobrazí aktualizace v reálném čase, aby byl návštěvník včas upozorňován například na vyšší výskyt lidí v dané oblasti nebo na komplikaci v městské hromadné dopravě. Platforma bude také propojena s turistickou kartou Prague Visitor Pass.

„Platforma se bude o klienta během jeho návštěvy doslova starat a každá její sekce komunikuje duši Prahy z pohledu Pražana. V obsahu využíváme také narativy, které vzešly z humanitního výzkumu jednotlivých ústavů Akademie věd ČR. Ty se individuálně mění podle toho, z jaké země návštěvník webu pochází,” sdělila místopředsedkyně představenstva Prague City Tourism Jana Adamcová.

V průběhu léta bude platforma rozšířena o další funkcionality a spuštěna v řádu měsíců do plného provozu. „V prvních týdnech budeme vyhodnocovat a optimalizovat veškeré funkcionality. Vzhledem k tomu, že se jedná o propracovaný systém vycházející z komplikovaného sběru dat, bude postupně docházet k jeho zdokonalování,” uzavřel Cipro.

Platformu pro společnost vyvinula společnost Meta IT, která zvítězila ve veřejné zakázce. Náklady na veřejný portál, tedy veřejnou část platformy, e-shop a profil  My Prague Profile činí 2,72 milionu korun, náklady na interní portál, tedy neveřejnou část pro obsluhu, B2B funkcionality, funkcionality pro obslužné procesy a obsluha zákazníků (CRM) činí 3,84 milionu a náklady na korporátní web 0,4 milionu korun.


Autor: red

innogy Point promítá v pátek Čertí brko, Poslední aristokratku a Grand Prix

5. července 2024 v 11:15

Nemáte vstupenky? Nevadí! Díky innogy můžete vidět skvělé filmy jen tak. innogy Point na Mlýnská kolonádě v Karlových varech v pátek 3. července promítá tři filmy. Vstupné se neplatí.    

Ve Středočeském a Jihočeském kraji se o víkendu budou konat železniční akce

4. července 2024 v 18:43

České dráhy si pro fanoušky (nejen) železniční nostalgie připravily na nadcházející víkendové dny několik akcí. Konají se i ve Středočeském a Jihočeském kraji.

MFF: Talkshow k filmu Vlny

2. července 2024 v 09:06

Přijďte si 2. července v 17 hodin povídat na Mlýnskou kolonádu o novém filmu Jiřího Mádla, o tom, jak se z výborného herce stal navíc ještě úspěšný scenárista a režisér.

Mord, Vlny a Janžurka v Karlových Varech

30. června 2024 v 10:15

Na nejnovější snímky, podpořené společností innogy, se můžete podívat exkluzivně na karlovarském festivalu. Ke zhlédnutí jsou filmy Vlny Jiřího Mádla, Mord Adama Martince a Janžurka Theodory Remundové.

MFF: I bez vstupenek můžete na filmy

30. června 2024 v 06:58

Pokud nemáte vstupenky, na Mlýnské kolonádě v innogy Pointu můžete vidět filmy zdarma.

innogy Point u Mlýnské kolonády zve na talkshows, recitály, projekci i divadlo

29. června 2024 v 10:30

Ani letos společnost innogy, která již 28 let podporuje mezinárodní filmový festival, v Karlových Varech nechybí a zve návštěvníky na innogy Point u Mlýnské kolonády.

Další články
Nahoru