dnes
Sobota - prehanky-dest
33°C
zítra
Neděle - jasno
32°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
30°C
Praha Sobě potřebuje už jen pár tisíc podpisů, aby mohla kandidovat do pražského zastupitelstva
Lídr kandidátky Praha Sobě Jan Čižinský. Foto: archiv

Praha Sobě potřebuje už jen pár tisíc podpisů, aby mohla kandidovat do pražského zastupitelstva

Politické uskupení Praha Sobě získalo 87 700 podpisů pro kandidaturu hnutí do zastupitelstva hlavního města. Do 31. července, což je nejzazší termín registrace kandidátní listiny u úřadu pro účast v podzimních volbách, musí nasbírat podporu od sedmi procent obyvatel Prahy, tedy 90 616 podpisů. Lídrem kandidátky Praha Sobě je poslanec a starosta Prahy 7 Jan Čižinský (dříve KDU-ČSL).

„V roce 2014 pro vítěze v Praze hlasovalo jen lehce přes sedmdesát tisíc lidí. Nás jich už dnes svým podpisem do voleb posílá podstatně víc. Když se dáme dohromady, můžeme společně vyhrát volby, změnit věci k lepšímu a zbavit se lidí, kteří po desítky let společně se svými kmotry město okrádali, i těch, jejichž vinou nám Praha padá na hlavu,“ uvedl Čižinský.

Potřebný počet podpisů musí Praha Sobě předložit na magistrátu společně s kandidátní listinou. V dalších dnech úředníci podpisy zkontrolují a případně vyzvou sdružení k odstranění chyb, tedy dodání nových podpisů. Praha Sobě tak bude mít čas na získání dalších podpisů.

„Přestože se kandidátky odevzdávají už do 31. července, ještě 53 dnů před volbami, tedy 13. srpna, se mohou v případě výzvy od magistrátu podpisy na petiční listině doplňovat. Vytvoříme si tak co největší rezervu a předpokládáme, že splníme vyhlášený cíl 100 000 podpisů,“ sdělil zakladatel spolku Prázdné domy a kandidát sdružení Petr Zeman. 
 


V Praze 6 bude na podzim kandidovat 11 subjektů

2. srpna 2018 ve 22:21

V úterý 31. července v 16 hodin vypršela lhůta pro podávání kandidátních listin pro volby do Zastupitelstva městská části Praha 6. Na registrační úřad městské části bylo odevzdáno celkem jedenáct kandidátních listin. Je to o pět kandidátek méně než při minulých komunálních volbách v roce...

Kandidát ANO na primátora Stuchlík se zbavil podílu ve Fair Creditu

1. srpna 2018 v 00:10

Lídr kandidátky hnutí ANO v Praze Petr Stuchlík prodal podíl ve společnosti Fair Credit.

Další články
Nahoru