dnes
Neděle - zatazeno
19°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
17°C
pozítří
Úterý - oblacno
20°C
Praha Sobě potřebuje už jen pár tisíc podpisů, aby mohla kandidovat do pražského zastupitelstva
Lídr kandidátky Praha Sobě Jan Čižinský. Foto: archiv

Praha Sobě potřebuje už jen pár tisíc podpisů, aby mohla kandidovat do pražského zastupitelstva

Politické uskupení Praha Sobě získalo 87 700 podpisů pro kandidaturu hnutí do zastupitelstva hlavního města. Do 31. července, což je nejzazší termín registrace kandidátní listiny u úřadu pro účast v podzimních volbách, musí nasbírat podporu od sedmi procent obyvatel Prahy, tedy 90 616 podpisů. Lídrem kandidátky Praha Sobě je poslanec a starosta Prahy 7 Jan Čižinský (dříve KDU-ČSL).

„V roce 2014 pro vítěze v Praze hlasovalo jen lehce přes sedmdesát tisíc lidí. Nás jich už dnes svým podpisem do voleb posílá podstatně víc. Když se dáme dohromady, můžeme společně vyhrát volby, změnit věci k lepšímu a zbavit se lidí, kteří po desítky let společně se svými kmotry město okrádali, i těch, jejichž vinou nám Praha padá na hlavu,“ uvedl Čižinský.

Potřebný počet podpisů musí Praha Sobě předložit na magistrátu společně s kandidátní listinou. V dalších dnech úředníci podpisy zkontrolují a případně vyzvou sdružení k odstranění chyb, tedy dodání nových podpisů. Praha Sobě tak bude mít čas na získání dalších podpisů.

„Přestože se kandidátky odevzdávají už do 31. července, ještě 53 dnů před volbami, tedy 13. srpna, se mohou v případě výzvy od magistrátu podpisy na petiční listině doplňovat. Vytvoříme si tak co největší rezervu a předpokládáme, že splníme vyhlášený cíl 100 000 podpisů,“ sdělil zakladatel spolku Prázdné domy a kandidát sdružení Petr Zeman. 
 


Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru