dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Praha si pronajme 12 kilometrů řetězů, za vánoční osvětlení dá letos skoro 700 tisíc
Václavské náměstí v době adventu po setmění září. Foto: archiv

Praha si pronajme 12 kilometrů řetězů, za vánoční osvětlení dá letos skoro 700 tisíc

Vánoční osvětlení letos metropoli bude stát 688 000 korun. Na Václavském náměstí a v Pařížské ulici budou ozdobené stromy, na nábřežích a v dalších ulicích lampy.

Celkem si město pronajme 118 kusů světlených ozdob a 12 kilometrů světelných řetězů. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní. Souhlasili také s pořádáním novoročního ohňostroje 1. ledna v 18:00.

Světelné ozdoby hlavnímu městu pronajme firma MK-mont illuminations z Klášterce nad Ohří. Samotný pronájem bude stát 263 000 korun, přibližně na stejnou částku vyjde jejich montáž a za demontáž si firma naúčtuje dalších 157 000 korun. Ozdoby budou rozvěšené do 26. listopadu, z ulic zmizí nejpozději 31. března.

Vánoční ozdoby budou viset na Masarykově, Smetanově, Dvořákově a nábřeží Na Františku, dále v Křižovnické ulici, Platnéřské, 17. listopadu a na Mariánském náměstí. Na Václavském náměstí bude ozdobeno 48 stromů, v Pařížské ulici 52. Další osvětlení objednávají také jednotlivé městské části.

Radní také souhlasili s pořádáním novoročního ohňostroje, firmu vyberou ve veřejné zakázce. Bude 1. ledna v 18:00. Letošní byl ohňostroj odpálený z vrchu Vítkova a připomínal slavná výročí včetně narození Karla IV., město stál necelý milion korun.


Další články
Nahoru