dnes
Středa - skorojasno
21°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
22°C
pozítří
Pátek - skorojasno
24°C
Praha si nechá vypracovat analýzu rizik spojených se společnostmi Huawei a ZTE
Ilustrační foto: Matti Blume / Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0)

Praha si nechá vypracovat analýzu rizik spojených se společnostmi Huawei a ZTE

Pražský magistrát si nechá vypracovat analýzu rizik a prověří zabezpečení systémů. Činí tak v reakci na varování před užíváním produktů společností Huawei Technologies a ZTE Corporations. 

Důvodem pro vypracování analýzy je oficiální varování před produkty Huawei Technologies a ZTE Corporations, které vydal Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).

„Na základě tohoto varování provedeme analýzu rizik a prověříme zabezpečení našich systémů. Oficiální varování před produkty Huawei a ZTE bereme vážně,“ vysvětlil primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti).

Žádné klíčové systémy od těchto společností by hlavní město nemělo nevyužívat, pouze několik zaměstnanců úřadu má od firmy Huawei služební telefon.


Radnice Prahy 11 bude mít nové stránky

Dnes v 06:59

Radnice jedenácté městské části spustí 1. září nové webové stránky, které budou nejen modernější, ale hlavně uživatelsky jednodušší.

Odkaz Baltského řetězu připomínají vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy ve foyer Nové radnice

19. srpna 2019 v 18:46

Na oslavu 30. výročí Baltského řetězu neboli Baltské jsou ode dneška do 25. srpna ve foyer Nové radnice vyvěšeny vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy společně s informačním bannerem. Připomínají událost, která stvrdila snahy pobaltských zemí vrátit se na mapu Evropy jako nezávislé...

Další články
Nahoru