dnes
Pátek - zatazeno
18°C
zítra
Sobota - jasno
20°C
pozítří
Neděle - zatazeno
12°C
Praha si nechá vypracovat analýzu rizik spojených se společnostmi Huawei a ZTE
Ilustrační foto: Matti Blume / Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0)

Praha si nechá vypracovat analýzu rizik spojených se společnostmi Huawei a ZTE

Pražský magistrát si nechá vypracovat analýzu rizik a prověří zabezpečení systémů. Činí tak v reakci na varování před užíváním produktů společností Huawei Technologies a ZTE Corporations. 

Důvodem pro vypracování analýzy je oficiální varování před produkty Huawei Technologies a ZTE Corporations, které vydal Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).

„Na základě tohoto varování provedeme analýzu rizik a prověříme zabezpečení našich systémů. Oficiální varování před produkty Huawei a ZTE bereme vážně,“ vysvětlil primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti).

Žádné klíčové systémy od těchto společností by hlavní město nemělo nevyužívat, pouze několik zaměstnanců úřadu má od firmy Huawei služební telefon.


Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi

Včera ve 12:37

Azylový dům byl dnes otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem – samoživitelkou nebo samoživitelem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi, a navíc nabízí šest sociálních bytů. Azylový dům...

Další články
Nahoru