dnes
Středa - zatazeno
-1°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
-1°C
pozítří
Pátek - skorojasno
-1°C
Praha si nechá vypracovat analýzu rizik spojených se společnostmi Huawei a ZTE
Ilustrační foto: Matti Blume / Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0)

Praha si nechá vypracovat analýzu rizik spojených se společnostmi Huawei a ZTE

Pražský magistrát si nechá vypracovat analýzu rizik a prověří zabezpečení systémů. Činí tak v reakci na varování před užíváním produktů společností Huawei Technologies a ZTE Corporations. 

Důvodem pro vypracování analýzy je oficiální varování před produkty Huawei Technologies a ZTE Corporations, které vydal Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).

„Na základě tohoto varování provedeme analýzu rizik a prověříme zabezpečení našich systémů. Oficiální varování před produkty Huawei a ZTE bereme vážně,“ vysvětlil primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti).

Žádné klíčové systémy od těchto společností by hlavní město nemělo nevyužívat, pouze několik zaměstnanců úřadu má od firmy Huawei služební telefon.


Vycházky: Pozorujte ptačí obyvatele na nezamrzlých plochách Vltavy

Dnes v 11:20

V sobotu 2. února si připomínáme Světový den mokřadů. Česká společnost ornitologická organizuje sérii vycházek zaměřenou na poznávání vodních druhů ptáků a význam našich mokřadů pro jejich zimování a tah.

Praha 2 vypisuje finanční podporu v sedmi oblastech. O granty lze žádat do 25. března

21. ledna 2019 ve 20:12

Městská část Praha 2 poskytne na celé období letošního a 1. čtvrtletí příštího roku veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní prostředí, prevence kriminality a dále prevence sociálně patologických jevů a...

Další články
Nahoru