dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Praha si nechá poradit ohledně sídla magistrátu. Právníkům zaplatí 2,4 milionu
Jedno ze sídel magistrátu, ve kterém sedí i vedení Prahy, ja na Mariánském náměstí. Foto: archiv

Praha si nechá poradit ohledně sídla magistrátu. Právníkům zaplatí 2,4 milionu

Praha za 2,4 milionu korun objedná právní služby týkající se budoucího sídla magistrátu. Právníci městu poradí, zda má po roce 2028 nechat úředníky v pronajatém Škodově paláci v centru metropole, nebo má raději koupit či postavit vlastní budovu. ČTK to zjistila z neveřejného materiálu, který by měla projednat rada hlavního města.

Analýza Institutu plánování a rozvoje (IPR) ukázala, že nejvhodnější lokalitou pro magistrát je pozemek na Knížecí v Praze 5 na místě nynějšího autobusového terminálu. Další zvažované lokality jsou Florenc, Elektrické podniky a Palác Kultury (nyní Kongresové centrum Praha), popsal IPR.

Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) nedávno uvedla, že město v současnosti neuvažuje, že by Škodův palác koupilo. Z podkladů určených radě vyplývá, že na pořadu dne není ani předčasný odchod z pronájmu, o kterém vedení města už roky mluví jako o předraženém.

Palác, kde sídlí většina magistrátních úředníků, má Praha pronajatý od roku 2006 za původní částku 4,4 miliardy korun. Město v minulosti kvůli výši nájemného podalo na majitele, firmu Copa Retail, dvě žaloby. U soudu ale neuspělo.

Nedávnou dohodou získala Praha slevu na nájemném. Zavázala se ale k několika ústupkům, mimo jiné přišla o opční právo a prodloužila nájemní smlouvu o 18 měsíců. Dlouholetý pronájem Škodova paláce tak skončí v roce 2028.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru