Dnes Pátek - prehanky-dest 28°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 24°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha se rozhodne o případné koupi pošty v Jindřišské ulici v lednu
Interiéry budovy v Jindřišské ulici. Foto: A. Červená / prague.eu

Praha se rozhodne o případné koupi pošty v Jindřišské ulici v lednu

Vedení Prahy se rozhodne letos v lednu, zda bude jednat s Českou poštou (ČP) o koupi její hlavní budovy v Jindřišské ulici. Na dotaz ČTK to sdělil radní města Adam Zábranský (Piráti). ČP se rozhodla budovu kvůli úsporám prodat, avšak nepřihlásil se jí žádný zájemce. Vyvolávací cena byla 1,538 miliardy korun. Vedení Prahy v minulosti projevilo zájem hned o několik budov pošty. ČP kvůli špatným hospodářským výsledkům zrušila od loňského července v Česku tři stovky poboček a ohlásila, že se bude zbavovat majetku.

„Během ledna by na naší straně mělo padnout rozhodnutí, jestli o Jindřišskou (budovu pošty) budeme mít zájem, objevila se jiná a možná lepší příležitost, kam umístit úředníky," uvedl Zábranský. O kterou případnou alternativu k budově v Jindřišské se jedná, neuvedl.

Vedení Prahy začalo jednat s Českou poštou o koupi její hlavní budovy v Jindřišské ulici již loni na jaře. Pošta ji přesto dala do výše zmíněné dražby, do které se ale nepřihlásil žádný zájemce. Zábranský v minulosti ČTK řekl, že by se do budovy v Jindřišské mohli přestěhovat magistrátní úředníci ze Škodova paláce v Jungmannově ulici, kde městu v roce 2028 končí nájem.

ČP se v metropoli zbavuje dalších budov a o některé z nich projevil magistrát zájem. To se týká například budovy v ulici Na Strži v Praze 4, na jejíž koupi se již obě strany domluvily. Praha za budovu, která je ve špatném stavu, zaplatí 425 milionů korun. Jde o sedmipodlažní budovu z roku 1984 s přilehlými pozemky.

Budova v Jindřišské vznikla mezi roky 1871 a 1890 a její první zásadní přestavba byla v letech 1896 až 1899. Další významnější přestavba se konala v letech v 1912 a 1920 až 1921. Z toho vycházelo i ocenění nemovitosti, které bylo základem pro výpočet vyvolávací ceny. V letech 1996 až 1999 stavbaři v objektu udělali generální rekonstrukci.

Prodejem nemovitostí se pošta snaží stabilizovat své hospodaření. V roce 2022 skončilo se ztrátou 1,7 miliardy korun a propad podnik očekává i za loňský rok. Do dvou let se má podnik transformovat na provozovatele poboček a komerční Balíkovnu.


Autor: ČTK

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

Dnes v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Skončilo pátrání po dívce, která utekla z bohnické nemocnice

Dnes v 10:28

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne odvolali pátrání po třináctileté dívce, která dopoledne utekla z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Podařilo se ji nalézt, je v pořádku. Informovala o tom policejní mluvčí Kristýna Soukupová. V nemocnici byla dívka hospitalizována z důvodu jejího...

V Rokytce se našlo mužské tělo

Dnes v 10:09

V říčce Rokytce na území Vysočanech se poblíž Mlékárenské ulice ve čtvrtek večer našlo tělo zhruba šedesátiletého muže. Tělo bylo již v pokročilém stadiu rozkladu, policisté se snaží zjistit okolnosti úmrtí.

Na zastávce u motolské nemocnice ležel mrtvý muž

9. července 2024 ve 20:28

Pražští strážníci našli v úterý odpoledne mrtvého muže na autobusové zastávce v Kukulově ulici u motolské nemocnice. „Ohledáním na místě bylo zjištěno, že se jedná o náhlé úmrtí,“ řekl Novinkám policejní mluvčí Jan Daněk.

Další články
Nahoru