dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - snih
0°C
pozítří
Úterý - skorojasno
3°C
Praha se rozhodla střelit Pálavu za korunu. Prodejem zajistíme důstojné dožití, věří radní
Jezdecká hlídka v Praze 5. Foto: archiv

Praha se rozhodla střelit Pálavu za korunu. Prodejem zajistíme důstojné dožití, věří radní

Koně Solo Calista, Favory Ria a Solo Pálava v minulosti sloužili pražským strážníkům. Později je městská policie na základě znaleckého posudku „vyřadila z provozu“, takže se pražští radní loni v červenci usnesli, že metropole zvířata prodá. Příběh se včera uzavřel rozhodnutím současných radních.

Zatímco první dva jmenované koně se podařilo „střelit“, prodej Pálavy byl pozastaven. Důvod? Původní zájemce ztratil o koupi zájem.

Radní svým včerejším usnesením navrhli uzavřít kupní smlouvu na koně Solo Pálava X-30 s novým zájemcem. Nezisková oganizace Stáj Český Dvůr o. s. ho získá za symbolickou korunu.

Ze znaleckého posudku vyplývá, že kůň má snížené možnosti pracovního využití a není určen k jezdeckým účelům. „Pro nepříznivou a nejistou prognózu jeho zdravotního stavu je doporučeno trvalé vyřazení z provozu a je potřeba mu zajistit důstojné dožití,“ píše se v důvodové zprávě včerejšího usnesení Rady hl. m. Prahy. Povinností kupujícího je zabezpečit zvířeti klidový režim.

Solo Pálava je desetiletý valach starokladrubského plemene. Toto vznešené plemeno je 400 let stará a jediná žijící kulturní památka. Valach klidné povahy velmi dobře snášel policejní práci, pomáhal hlídkovat strážníkům v Praze 5.

Při své službě se podíval například do lokalit Prokopské údolí, Děvín, parky Cibulka, Klamovka, Skalka, Santoška, Kinského zahrady, Vidoule, hřbitov Malvazinky a Hlubočepy.


Další články
Nahoru