Dnes Úterý - bourky 17°C
Zítra Středa - oblacno 22°C
Úterý 28. 5. 2024
Svátek má Vilém
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha se připojí k milostivému podzimu, dopad ale očekává minimální
Ilustrační foto: archiv

Praha se připojí k milostivému podzimu, dopad ale očekává minimální

Praha se připojí k takzvanému milostivému podzimu, při kterém budou moci lidé moci splatit dluhy například na daních, odvodech nebo různých poplatcích s prominutím úroků, penále a dalších poplatků. Novinářům to řekl radní města Adam Zábranský (Piráti). Dodal však, že akce je směřována především na dluhy státním institucím a v případě těch vůči městu a městským částem se nedá očekávat významný výsledek.

Podle poslance a pražského zastupitele Patrika Nachera (ANO) se do akce mohou kraje a obce hlásit do konce září. Zábranský dodal, že připojení plánuje v následujícím týdnu předložit městským radním a následně zastupitelům. Každá městská část dostane možnost se do akce buď zapojit, nebo ne. Například úřad Prahy 4 se k tomu podle radního zatím staví odmítavě.

Ve vztahu k institucím samosprávy bude podle radního dopad akce spíše minimální, protože je zaměřena zejména na dluhy u finančních úřadů, České správy sociálního zabezpečení nebo celní správy.

„Za celou Prahu a všechny městské části to vypadá, že exekuce jsou v celkové výši 12,87 milionu korun jistiny," uvedl s tím, odpustitelné příslušenství dluhů činí jen 2,36 milionů korun. Většinou se podle něj jedná o dluhy na poplatcích za psy, případně za zábor veřejných prostranství.

Milostivý podzim naváže na dvě dřívější akce s názvem milostivé léto, které umožnily lidem s exekucí zbavit se svých dluhů u veřejných institucí. Pokud splatili původní dlužnou částku a poplatek 908 korun exekutorovi, tak penále, úroky a další platby se jim odpustily a exekuční řízení se zastavilo. V Praze se většina zastavených exekucí týkala pokut za jízdu na černo.


Autor: ČTK

Na Žižkově srazila tramvaj muže, přebíhal přes koleje

Včera ve 21:06

V pondělí krátce před třináctou hodinou v Seifertově ulici poblíž fotbalového stadionu klubu Viktoria Žižkov došlo k dopravní nehodě. Zhruba šedesátiletý muž přebíhal přes koleje a srazila ho tramvaj. Podle záchranářů utrpěl úraz hlavy a další poranění.

Vlak usmrtil ženu, nehoda zkomplikovala provoz příměstských i dálkových spojů

Včera v 09:36

V Roztokách u Prahy v pondělí po půl šesté ráno srazil vlak ženu, ta nehodu nepřežila. Provoz na trati mezi Prahou a Kralupy nad Vltavou byl přerušený do 8:20 hodin, informovaly České dráhy. Policisté se případem zabývají a zjišťují totožnost usmrcené ženy. Kvůli mimořádné události bylo zrušeno...

Vedení Prahy 1 jmenovalo ředitelky školek a školních jídelen

26. května 2024 v 08:00

Na 18. zasedání Rady městské části Praha 1 byly tento týden znovujmenovány dvě ředitelky mateřských škol a dvě ředitelky školních jídelen. Praha 1 o tom informovala na svém webu.

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

24. května 2024 ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

24. května 2024 v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

Další články
Nahoru