Dnes Čtvrtek - jasno 12°C
Zítra Pátek - polojasno 12°C
Čtvrtek 28. 9. 2023
Svátek má Václav, státní svátek
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha se připojí k milostivému podzimu, dopad ale očekává minimální
Ilustrační foto: archiv

Praha se připojí k milostivému podzimu, dopad ale očekává minimální

Praha se připojí k takzvanému milostivému podzimu, při kterém budou moci lidé moci splatit dluhy například na daních, odvodech nebo různých poplatcích s prominutím úroků, penále a dalších poplatků. Novinářům to řekl radní města Adam Zábranský (Piráti). Dodal však, že akce je směřována především na dluhy státním institucím a v případě těch vůči městu a městským částem se nedá očekávat významný výsledek.

Podle poslance a pražského zastupitele Patrika Nachera (ANO) se do akce mohou kraje a obce hlásit do konce září. Zábranský dodal, že připojení plánuje v následujícím týdnu předložit městským radním a následně zastupitelům. Každá městská část dostane možnost se do akce buď zapojit, nebo ne. Například úřad Prahy 4 se k tomu podle radního zatím staví odmítavě.

Ve vztahu k institucím samosprávy bude podle radního dopad akce spíše minimální, protože je zaměřena zejména na dluhy u finančních úřadů, České správy sociálního zabezpečení nebo celní správy.

„Za celou Prahu a všechny městské části to vypadá, že exekuce jsou v celkové výši 12,87 milionu korun jistiny," uvedl s tím, odpustitelné příslušenství dluhů činí jen 2,36 milionů korun. Většinou se podle něj jedná o dluhy na poplatcích za psy, případně za zábor veřejných prostranství.

Milostivý podzim naváže na dvě dřívější akce s názvem milostivé léto, které umožnily lidem s exekucí zbavit se svých dluhů u veřejných institucí. Pokud splatili původní dlužnou částku a poplatek 908 korun exekutorovi, tak penále, úroky a další platby se jim odpustily a exekuční řízení se zastavilo. V Praze se většina zastavených exekucí týkala pokut za jízdu na černo.


Autor: ČTK

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

Dnes v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

Dnes v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

Dnes v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

Včera ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Praha 1 prodlouží ubytování ukrajinským uprchlíkům

26. září 2023 v 18:03

Radní Prahy 1 v úterý odsouhlasili prodloužení nájmu ubytovacích prostor pro ukrajinské občany, kteří uprchli před ruskou agresí.

Další články
Nahoru