dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - snih
1°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
0°C
Pražská politika

Praha se přihlásila do mezinárodních projektů financovaných z evropských fondů

Pražští radní schválili na svém dnešním jednání účast metropole v hned několika mezinárodních projektech financovaných z evropských fondů. Výstupem z nich budou nově získané zkušenosti zejména v oblasti mobility a inovací.  

Celkem se jedná o čtyři mezinárodní projekty: MATCH-UP zaměřující se na analýzu politiky nízkouhlíkové dopravy ve městě, InnovaSUMP založený na shromažďování příkladů dobré praxe a výměně zkušeností při řešení mobility ve městech, STEPHANIE cílící na propojení veřejného sektoru, obchodu, výzkumu a koncového uživatele v oblasti kosmických technologií založených na fotonice a INNOTRANS mapující inovační kapacity v dopravě.

 „Na rozdíl od regionálních operačních programů, které může Česká republika čerpat již naposledy, budou tyto mezinárodní projekty otevřené českým žadatelům i do budoucna. Proto je nezbytné, abychom se do nich již nyní hlásili a získali tak postupně praxi v tom, jak je správně a účelně využívat,“ uvedla radní pro školství a evropské fondy Irena Ropková.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru