Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha se po letech opět stala nejnavštěvovanější destinací domácích turistů
Turisté na mostu Legií. Foto: PCT

Praha se po letech opět stala nejnavštěvovanější destinací domácích turistů

Praha se podle aktuálních dat Českého statistického úřadu stala nejžádanější turistickou destinací tuzemských cestovatelů, stalo se tak poprvé od roku 2012. V loňském roce metropoli navštívilo téměř 1,5 milionu českých turistů. V roce 2019, posledním předcovidovém roce, to bylo 1,24 milionu. Do metropole přijelo na dovolenou, na návštěvu či za nákupy zhruba 70 procent Čechů, vyplývá to z dotazníku agentury Czech Tourism.

V roce 2022 domácí návštěvníci tvořili dokonce jednu čtvrtinu z celkového počtu 5 976 267 cestovatelů, kteří navštívili Prahu. „Je vidět, že se naše orientace na domácí klientelu během pandemických let vyplatila. Díky naší systematické podpoře domácího cestovního ruchu a marketingovým aktivitám se podíl českých cestovatelů zvýšil oproti roku 2019 téměř o deset procent,“ uvedl předseda představenstva PCT František Cipro.

„Navíc se jedná o skupinu turistů, kteří znají místní reálie, kulturní prostředí a není nutné je edukovat v místních pravidlech,“ dodal.

Nejvíce turistů z Česka do metropole přijelo na jaře a v období adventu. Na jaře minulého roku tvořili téměř třetinu všech návštěvníků Prahy. Průměrně v metropoli minulý rok strávili 2,5 dne.

Podle zástupců PCT společnost některé ze svých aktivit přizpůsobuje a cílí výhradně na domácí cestovatele. Například vedle komentovaných prohlídek, které jsou zdarma k zakoupené vstupence na pražské věže a pouze v českém jazyce, společnost nabízí i další benefitní balíčky, například v rámci jízdy historickou tramvajovou linkou číslo 42.

Minulý rok v létě navíc spustila marketingovou kampaň V Praze jako doma, které cílila pouze na tuzemské návštěvníky. 


Autor: Jan Puci

Praha spustí další etapu přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod

Dnes v 07:42

Radní Prahy na svém jednání odsouhlasili uskutečnění veřejné zakázky na stavbu Nátokového labyrintu – levý břeh, který je další etapou projektu celkové přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Samotná stavba by měla trvat zhruba...

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

27. listopadu 2023 ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

27. listopadu 2023 ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru