Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 19°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha se po letech opět stala nejnavštěvovanější destinací domácích turistů
Turisté na mostu Legií. Foto: PCT

Praha se po letech opět stala nejnavštěvovanější destinací domácích turistů

Praha se podle aktuálních dat Českého statistického úřadu stala nejžádanější turistickou destinací tuzemských cestovatelů, stalo se tak poprvé od roku 2012. V loňském roce metropoli navštívilo téměř 1,5 milionu českých turistů. V roce 2019, posledním předcovidovém roce, to bylo 1,24 milionu. Do metropole přijelo na dovolenou, na návštěvu či za nákupy zhruba 70 procent Čechů, vyplývá to z dotazníku agentury Czech Tourism.

V roce 2022 domácí návštěvníci tvořili dokonce jednu čtvrtinu z celkového počtu 5 976 267 cestovatelů, kteří navštívili Prahu. „Je vidět, že se naše orientace na domácí klientelu během pandemických let vyplatila. Díky naší systematické podpoře domácího cestovního ruchu a marketingovým aktivitám se podíl českých cestovatelů zvýšil oproti roku 2019 téměř o deset procent,“ uvedl předseda představenstva PCT František Cipro.

„Navíc se jedná o skupinu turistů, kteří znají místní reálie, kulturní prostředí a není nutné je edukovat v místních pravidlech,“ dodal.

Nejvíce turistů z Česka do metropole přijelo na jaře a v období adventu. Na jaře minulého roku tvořili téměř třetinu všech návštěvníků Prahy. Průměrně v metropoli minulý rok strávili 2,5 dne.

Podle zástupců PCT společnost některé ze svých aktivit přizpůsobuje a cílí výhradně na domácí cestovatele. Například vedle komentovaných prohlídek, které jsou zdarma k zakoupené vstupence na pražské věže a pouze v českém jazyce, společnost nabízí i další benefitní balíčky, například v rámci jízdy historickou tramvajovou linkou číslo 42.

Minulý rok v létě navíc spustila marketingovou kampaň V Praze jako doma, které cílila pouze na tuzemské návštěvníky. 


Autor: Jan Puci

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru