Dnes Čtvrtek - jasno 1°C
Zítra Pátek - skorojasno 3°C
Čtvrtek 9. 2. 2023
Svátek má Apolena
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha se opět plní turisty, během Vánoc jich má dorazit půl milionu
Během adventu tradičně nebývá k hnutí na Staroměstském náměstí, kde probíhají trhy. Foto: se svolením Traga

Praha se opět plní turisty, během Vánoc jich má dorazit půl milionu

Praze se daří nahradit výpadek ruských turistů. Městská marketingová společnost Prague City Tourism (PCT) odhaduje, že do metropole přijede strávit Vánoce, které patří v Praze k hlavní turistické sezoně, až půl milionu cestovatelů. Informovala o tom mluvčí PCT Klára Janderová.

Podle dostupných dat je podle PCT patrné, že se úspěšně daří nahrazovat výpadek tradičních návštěvníků z Ruska například i domácími hosty nebo cestovateli z Nizozemí, Německa a Polska.

„S očekáváním jsme tento rok vyhlíželi čísla počtu cestovatelů, kteří do metropole zavítají s ohledem na dobíhající pandemii a válečný konflikt na Ukrajině. Podle aktuálních dat jsme na 70 až 75 procentech roku 2019 – to je pro město ideální stav vzhledem k overturismu minulých let. Navíc je vidět, že zacílením na jiné zdrojové trhy jsme úspěšně dokázali nahradit absenci turistů z Ruska,” sdělil předseda dozorčí rady PCT Petr Zeman.

Anketa

Je vám během adventu dobře v centru Prahy?

23.1%
(23.1%)
73.1%
(73.1%)
3.8%
(3.8%)
Rusové tradičně tvořili početnou skupinu zahraničních návštěvníků. Tomu je přizpůsobená i připravená vánoční kampaň, která láká návštěvníky na unikátní magickou atmosféru prosincové Prahy a pečlivě vybraný program, propagující tradiční a autentický způsob slavení Vánoc.

Kampaň běží v sousedních zemích a v Nizozemí, Itálii a Španělsku. Společnost ji poprvé financuje čistě z vlastních zdrojů a vyhradila na ni 700 tisíc korun. 


Autor: Jan Puci

Praha 9: Ve svahu nad Pešlovou ulicí se budou kácet stromy

7. února 2023 v 15:00

Odbor životního prostředí radnice Prahy 9 informuje, že se od zítřka, 8. února, budou kácet stromy ve svahu nad ulicí Pešlova.

Další články
Nahoru