Dnes Středa - skorojasno 15°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 20°C
Středa 22. 9. 2021
Svátek má Darina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha se odvolá v kauze neoprávněně vypovězené smlouvy na IT z roku 2011
Ve sporu již v minulosti magistrát jeden soud prohrál. Ilustrační foto: Freeimages.com

Praha se odvolá v kauze neoprávněně vypovězené smlouvy na IT z roku 2011

Pražský magistrát se odvolá proti rozhodnutí soudu, podle kterého musí město zaplatit 56 milionů korun na úrocích z prodlení a soudních poplatcích v souvislosti se sporem ohledně neoprávněného vypovězení smlouvy o nájmu prostor pro datové centrum s firmou Gold-Net z roku 2011. Včera o tom na mimořádném jednání rozhodli radní.

Jak novinářům řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti), ve sporu již v minulosti magistrát jeden soud prohrál a přišel o 27 milionů korun, které chce město začít vymáhat od odpovědných úředníků.

První soud o deset let staré vypovězení smlouvy podle Hřiba magistrát prohrál v roce 2018. Letos město neuspělo ani ve sporu o úroky. „Dnes se rada usnesla na tom, že se ještě odvoláme," řekl primátor. Dodal, že případ také poputuje před magistrátní škodní komisi, která začne vymáhat škodu po zodpovědných úřednících, což se zatím nestalo.

„Tohle je rest, který bude nutné doplnit, protože opravdu není možné, aby se tímto způsobem vyhazovaly z okna desítky milionů korun," řekl Hřib.

Radní včera také schválili objednávku u městem vlastněné firmy Operátor ICT na rozšíření Portálu Pražana o možnost žádat přes něj o kulturní granty. „Později bude asi docházet k rozšíření na další oblasti, protože město poskytuje granty například v oblasti sociální, bezpečnosti, cestovního ruchu a podobně," řekl Hřib.

Nová funkcionalita bud podle primátora stát 1,4 milionu korun bez DPH. Portál město spustilo loni v září, nyní přes něj mohou lidé řešit například poplatky za odpad nebo parkování. Podle primátora se již pracuje na rozšíření o poplatky za psy nebo zábory veřejných komunikací.


Autor: ČTK

Zastaralý areál Rugby Clubu Tatra Smíchov se dočká rekonstrukce

Dnes v 08:20

Pražští radní odsouhlasili investiční záměr projektu rekonstrukce sportovního areálu Rugby Club Tatra Smíchov Národní sportovní agenturou. Spolufinancování investičních projektů rozvoje sportovní infrastruktury ve vlastnictví hl. m. Prahy je v souladu se strategií Plánu rozvoje sportu a...

Anglo-americká vysoká škola vypsala stipendia pro afghánské uprchlíky

Včera ve 22:36

Anglo-americká vysoká škola v Praze (AAU) se rozhodla vypsat dvě stipendia na celý studijní program pro afghánské uprchlíky, kteří byli letos v srpnu dopraveni do České republiky z Afghánistánu v rámci záchranné operace. Stipendium by mělo pokrýt náklady na školné a další případné výdaje....

Budovy a pozemky pošty ve Vysočanech se stanou součástí školního areálu

Včera ve 20:41

Radní Prahy vyhověli žádosti městské části Praha 9 a odsouhlasili úplatné nabytí nemovitostí České pošty do vlastnictví hlavního města, které by následně svěřili do správy Prahy 9. Jedná se o budovu pošty a související objekty a pozemky v katastrálním území Vysočan. V budoucnu by potom mohly...

Tři osobnosti se stanou Čestnými občany Prahy 8

20. září 2021 v 18:38

Zastupitelé Prahy 8 schválili ocenění Čestný občan městské části Praha 8 pro další tři osobnosti. Slavnostní udílení čestných občanství proběhne v Praze 8 již posedmé.

V Praze 2 se přednášelo o obětech trestných činů

17. září 2021 ve 13:59

Ve středu 15. září proběhla na půdě Městského soudu v Praze další ze série tematických přednášek v rámci společného projektu MČ Praha 2 a Bílého kruhu bezpečí Praha 2 – městská část vlídná k obětem zaměřená na práva a ochranu obětí.

Další články
Nahoru