Dnes Úterý - polojasno 25°C
Zítra Středa - prehanky-dest 28°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha se odvolá v kauze neoprávněně vypovězené smlouvy na IT z roku 2011
Ve sporu již v minulosti magistrát jeden soud prohrál. Ilustrační foto: Freeimages.com

Praha se odvolá v kauze neoprávněně vypovězené smlouvy na IT z roku 2011

Pražský magistrát se odvolá proti rozhodnutí soudu, podle kterého musí město zaplatit 56 milionů korun na úrocích z prodlení a soudních poplatcích v souvislosti se sporem ohledně neoprávněného vypovězení smlouvy o nájmu prostor pro datové centrum s firmou Gold-Net z roku 2011. Včera o tom na mimořádném jednání rozhodli radní.

Jak novinářům řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti), ve sporu již v minulosti magistrát jeden soud prohrál a přišel o 27 milionů korun, které chce město začít vymáhat od odpovědných úředníků.

První soud o deset let staré vypovězení smlouvy podle Hřiba magistrát prohrál v roce 2018. Letos město neuspělo ani ve sporu o úroky. „Dnes se rada usnesla na tom, že se ještě odvoláme," řekl primátor. Dodal, že případ také poputuje před magistrátní škodní komisi, která začne vymáhat škodu po zodpovědných úřednících, což se zatím nestalo.

„Tohle je rest, který bude nutné doplnit, protože opravdu není možné, aby se tímto způsobem vyhazovaly z okna desítky milionů korun," řekl Hřib.

Radní včera také schválili objednávku u městem vlastněné firmy Operátor ICT na rozšíření Portálu Pražana o možnost žádat přes něj o kulturní granty. „Později bude asi docházet k rozšíření na další oblasti, protože město poskytuje granty například v oblasti sociální, bezpečnosti, cestovního ruchu a podobně," řekl Hřib.

Nová funkcionalita bud podle primátora stát 1,4 milionu korun bez DPH. Portál město spustilo loni v září, nyní přes něj mohou lidé řešit například poplatky za odpad nebo parkování. Podle primátora se již pracuje na rozšíření o poplatky za psy nebo zábory veřejných komunikací.


Autor: ČTK

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru