dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražský život

Praha se na čtyři večery zaplní světelným uměním a davy zvědavých návštěvníků

Praha ve čtvrtek večer již podruhé ožije světelným uměním. Startuje totiž festival světla SIGNAL, největší kulturní událost v republice, a láká návštěvníky do ulic na více než 20 světelných instalací, 4 velkoformátové videomappingy a bohatý doprovodný program.

Organizátoři očekávají, že se počet návštěvníků vyšplhá ještě výše než loni a dosáhne k hranici 350 000 lidí.  Světelná umělecká díla budou v ulicích, na náměstích, v parcích, na mostech či přímo ve Vltavě. Poslední odtajněná světelná instalace s názvem DUO bude dokonce svítit z Hradčanského náměstí přímo do nebe.

Svá díla pro festival připravuje 11 zahraničních umělců z celého světa, ale také čeští výtvarníci Petr Nikl, David Černý, mladá umělkyně Gabriela Prochazka či designér Jaroslav Bejvl ml.

Podzimním festivalem světla SIGNAL vyvrcholí celoroční regionální projekt agentury CzechTourism CZECH THE LIGHT. Festival bude slavnostně zahájen na Staroměstském náměstí, a to spuštěním prvního videomappingu na palác Kinských ve čtvrtek 16. října v 19 hodin. Festival je i letos zdarma.


Další články
Nahoru