dnes
Pátek - obcasny-dest
8°C
zítra
Sobota - skorojasno
4°C
pozítří
Neděle - polojasno
7°C
Pražská politika

Praha se dohodla s Nemocnicí na Bulovce na nové nájemní smlouvě

Hlavní město a Nemocnice na Bulovce se dohodly na kompromisní variantě dalšího fungování. Rada hl. m. Prahy dnes souhlasila s uzavřením nové nájemní smlouvy na dvacet let s desetiletou opcí. Nemocnice bude ročně městu hradit 28 milionů korun nájemného místo dosavadních sedmi milionů. 

Uzavřená dohoda znamená kompromisní řešení, které zajišťuje, že Nemocnice na Bulovce bude i nadále plnit svoji nezastupitelnou úlohu v pražském zdravotnictví.

Zařízení provozuje ministerstvo zdravotnictví, většina budov a pozemků v areálu nemocnice ale patří hlavnímu městu.

Podařilo se tak rozetnout začarovaný kruh majetkoprávních vztahů, které brzdily další rozvoj nemocnice a v konečném důsledku mohly znamenat i omezení péče poskytované nemocnicí.


Koalice STAN, regionálních hnutí a TOP 09 představila priority pro eurovolby

19. února 2019 v 09:15

Předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík a předseda strany TOP 09 Jiří Pospíšil dnes podepsali smlouvu o spolupráci pro květnové volby do Evropského parlamentu. Sestaví společnou kandidátku spolu s dalšími proevropsky smýšlejícími stranami a regionálními...

Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Další články
Nahoru