Dnes Sobota - oblacno 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 22°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha se chce zúčastnit případných aukcí pošty, preferuje však přímý odkup
Hlavní budova České pošty stojí v Jindřišské ulici. Foto: VitVit / Wikimedia Commons - (CC BY-SA 4.0)

Praha se chce zúčastnit případných aukcí pošty, preferuje však přímý odkup

Hlavní město se chce zúčastnit případných aukcí České pošty na prodej centrální pobočky v Jindřišské ulici a dalších nemovitostí, nadále však bude jednat o přímém odkupu. Rada města v pondělí schválila, že se Praha aukcí v případě jejich vypsání zúčastní, ještě o tom budou hlasovat zastupitelé. Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) se v pondělí sešel se zástupci pošty a věří, že možnost přímého odkupu městem je stále ve hře.

Česká pošta se podle informací z minulého týdne bude o případném prodeji centrální pobočky v Jindřišské ulici rozhodovat na základě ekonomické situace. Pokud se pro něj rozhodne, plánuje podle mluvčího Matyáše Vitíka využít formu elektronické aukce, aby za nemovitost získala co nejvyšší cenu. Proti prodeji v aukci se už dříve ohradili zástupci vedení Prahy.

Pro případ, že se město s poštou nedohodne, v pondělí radní schválili pověření, o kterém budou ve čtvrtek hlasovat zastupitelé. „Zastupitelstvo by zmocnilo radu, aby se mohlo město zúčastnit případných dražeb České pošty na prodej jejích budov," vysvětlil Zábranský.

Dodal, že město má kromě budovy v Jindřišské zájem i o další nemovitosti pošty, například v Moravské ulici na Vinohradech nebo v ulici Na Strži nedaleko metra Pankrác.

Primátor Svoboda se dnes sešel se zástupci pošty. „Vedeme jednání se všemi zúčastněnými stranami včetně vedení České pošty. Věřím, že možnost přímého odkupu budovy v Jindřišské ulici je stále ve hře," uvedl.

Rozsáhlá novorenesanční budova v pražské Jindřišské ulici byla postavena v letech 1871 až 1874 a následně rozšiřována. V roce 1998 byla prohlášena za kulturní památku. Pošta v ní nabízí široký okruh služeb, v bočním traktu s vchodem z ulice Politických vězňů sídlí ředitelství České pošty.

Zajímavostí je 1780 poštovních přihrádek, které se v budově nacházejí. Některé z nich mají původní podobu, některé jsou moderní. Česká pošta v budově sídlí od roku 1873.

Česká pošta loni vykázala ztrátu 1,73 miliardy korun, letos to měly být až čtyři miliardy korun, proto musela sáhnout k úsporným opatřením. Pošta zaměstnává téměř 23 000 lidí, ke konci května zrušila v souvislosti s rušením poboček 924 míst, z toho dostalo výpověď asi 600 zaměstnanců.


Autor: ČTK

Malostranský hřbitov: Tanec smrti

Dnes v 09:28

Divadelní průvod, pohřeb smutku, připomínka radostí života ve stylu site-specific, která herce společně s diváky podněcuje k oslavě života, ale nezapomíná ani na lidskou smrtelnost ve čtvrtek 30. května ve 20:30.

Reuse neděle v Praze 6

Dnes v 07:52

Dát věcem druhou šanci můžete v neděli 2. června od 11 do 18 hodin na Vítězném náměstí.

Praha 6: Setkání v parku Malý Břevnov

Dnes v 07:25

Další ze série setkání představitelů šesté městské části s veřejností se uskuteční v parku na Malém Břevnově. Tématem setkání ve středu 29. května v 17 hodin bude doprava, bytová výstavba nebo kulturní akce.

Žižkovské mezidvorky 2024

Dnes v 06:31

Třináctý ročník multižánrového sousedského festivalu v sobotu 25. května od 13 hodin. Těšit se můžete na staronové, ale i zbrusu nové účastníky, nové dvorky k prozkoumání, bohatý program, setkání s místními umělci a výtvarníky a dalšími zajímavými lidmi...

Přijďte si s námi zahrát. Nedělní open air koncert

Včera ve 12:30

Devátý ročník open air koncertu s názvem Přijďte si s námi zahrát v neděli 26. května na Střeleckém ostrově.

Středověké slavnosti na Hradčanech

Včera v 09:21

Druhé Středověké slavnosti na Hradčanech v krásném prostředí parku Maxe van der Stoela nedaleko pražského hradu v Praze 6.

Kouzlo Prahy ve Vrtbovské zahradě

Včera v 09:05

Výstavu obrazů od autorky Katky Neveu – Kouzlo Prahy najdete ve Vrtbovské zahradě do 31. května.

Dobročinnej Blešák v Praze 10

Včera v 09:02

Přijďte si nakoupit stylové kousky a oživte udržitelně svůj šatník. Letos můžete podpořit organizaci Nedoklubko. Tato nezisková organizace pomáhá rodičům předčasně narozených dětí a neonatologickým oddělením v České republice již od roku 2002.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 22. týden

23. května 2024 v 11:44

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru