dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Praha se chce ucházet o pořadatelství olympiády v roce 2017
Ilustrační foto: freeimages

Praha se chce ucházet o pořadatelství olympiády v roce 2017

Praha si opět pohrává s myšlenkou olympiády. Když zvažovala kandidaturu na hostitelství letních olympijských her v roce 2020, stálo ji to nakonec desítky milionů korun. Kdo by si nepamatoval trable kolem Prahy olympijské. Chce metropole vstoupit znovu do stejné řeky? Ne, nebojte! Nyní jde o tuzemskou akci, které se zúčastní mladí sportovci z jednotlivých krajů České republiky.

Končící Rada hl. m. Prahy včera schválila záměr podání kandidatury na pořádání Her VIII. letní olympiády dětí a mládeže – Praha 2017.

Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň, dorostenců a dorostenek, kadetů a kadetek.

Je projektem Českého olympijského výboru, který si ke spolupráci vybírá jako pořadatele jednotlivé kraje České republiky. Olympiády se odehrávají v dvouletých cyklech od roku 2003 a střídá se jejich letní a zimní podoba.

Jedná se o největší sportovní akci svého druhu u nás, Praha již svůj zájem o její pořadatelství vyjádřila v loňském roce. V květnu příštího roku by kandidaturu Prahy měla schvalovat městská rada.

Tým hlavního města se pravidelně účastní jak letních, tak zimních her, město dosud jejich pořadatelem nebylo.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 29. září 2017, 06:48

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Další články
Nahoru