dnes
Úterý - jasno
8°C
zítra
Středa - jasno
10°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
14°C
Praha schválila úpravy Dvořákova nábřeží za 140 milionů
Dvořákovu nábřeží daly v minulosti zabrat povodně. Zatím poslední velkou vodu zažila Praha před třemi lety. Foto: Karelj / Wikimedia Commons

Praha schválila úpravy Dvořákova nábřeží za 140 milionů

Pražští radní dnes schválili koncepci Dvořákova nábřeží v úseku, který ohraničují Štefánikův a Čechův most. Počítá s úpravami za 140 milionů korun, nutná je zde například rekonstrukce vozovky poškozené povodněmi. Úpravy by mohly začít v roce 2018, vyplývá z koncepce, kterou vypracoval Institut plánování a rozvoje (IPR) z pověření rady.

„Cílem koncepční studie je navrátit tuto část břehů Vltavy zpět mezi místa, která volíme nejen jako příjemnou a bezpečnou cestu do práce, ale která jsou atraktivní i pro trávení volných chvil," uvedla náměstkyně primátorky pro územní rozvoj Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice).

Koncepce počítá se snížením počtu jízdních pruhů ze čtyř úzkých na tři širší, vyznačením pruhu pro cyklisty, rozšířením chodníků a s novými přechody pro pěší.

Koncepce navrhuje také obnovu stromořadí, choulostivé lípy by měly být nahrazeny javory. Upravit by se měl i parčík u Anežského kláštera, v němž sídlí Národní galerie. Ta v nedávné době otevřela veřejnosti své zahrady.

Asi 750 metrů dlouhé části Dvořákova nábřeží se říká Na Františku. Oblast je specifická velmi malým počtem stálým obyvatel. Vlna asanace původní středověké výstavby započatá v 19. století se v místě chystaných úprav zastavila před zdmi středověkých klášterů. Zbourané domy nahradily budovy veřejných institucí, z některých z nich jsou dnes hotely.

Sousední náplavka slouží hlavně jako přístaviště výletních lodí. Její úpravy navrhuje Koncepce pražských břehů.
 


Praha 8 je v soutěži Zlatý erb druhá

Včera v 09:32

Praha 8 získala druhé místo v krajském (pražském) kole soutěže o nejlepší webové stránky města Zlatý erb.

Další články
Nahoru