Dnes Sobota - obcasny-dest 17°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha schválila aktualizaci své inovační strategie

Rada hlavního města Prahy schválila usnesení, ve kterém požaduje změny v tzv. Regionální inovační strategii hlavního města Prahy (RIS HMP). Zároveň pověřila Pražský inovační institut (Pii) koordinací tvorby zbrusu nové inovační strategie města na období let 2023 až 2027.

Cílem předloženého revizního dokumentu bylo reflektovat změny v nastavení implementace pražské inovační strategie, které se udály po roce 2020. Zejména se jedná o převedení agendy související s aktualizací a realizací RIS HMP z Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR) na Pražský inovační institut. RIS HMP bude nadále realizována především prostřednictvím pravidelně aktualizovaného akčního plánu.

„Práce na komplexní aktualizaci strategie proběhnou ve druhé polovině roku 2023, kdy budeme mít k dispozici vyhodnocení výsledků dosavadní inovační strategie a výsledky doposud zahájených víceletých strategických intervencí na podporu inovací v Praze,” řekl k připravované aktualizaci radní pro Smart City, IT a vědu a výzkum Daniel Mazur (Piráti).

„Pražský inovační ekosystém je nejrozsáhlejší z regionálních ekosystémů ČR, ale zároveň i nejvíce fragmentovaný. Provedené analýzy nám potvrdily, že stávající nastavení prioritních oblastí hl. m. Prahy nevyžaduje zásadní změny. Stávající strategie ale plně nereflektuje význam a potřeby některých zásadních aktérů znalostní ekonomiky, např. start-upů a stejně tak i nové trendy a výzvy, kterým bude pražská ekonomika čelit,” doplnil ředitel Pražského inovačního institutu Tomáš Lapáček.Autor: TZ, red

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Další články
Nahoru