Dnes Středa - polojasno 6°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 2°C
Středa 20. 1. 2021
Svátek má Ilona
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha schválila rozšíření škol za 147 milionů korun z peněz EU

Praha schválila rozšíření škol za 147 milionů korun z peněz EU

Pražský magistrát schválil financování čtyř projektů ve školství hrazených z evropských fondů v celkové výši 146,55 milionu korun. Peníze půjdou na zvýšení kapacity základních škol. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Magistrátu dorazilo pět projektů, jeden z účastníků ale žádost stáhl.

Z fondů dostanou po 40 milionech radnice Prahy 11 a městská část Dolní Chabry. Jedenáctá městská část investuje do rozšíření základní školy Chodov v ulici Květnového vítězství. Přístavba zvýší kapacitu školy o desítku tříd. Stejný počet nových učeben vybuduje také dolnochaberská radnice. Počet míst se navýší o stovku na 550.

Radnice Prahy 5 dostane z evropských fondů bez jedné koruny 40 milionů na rozšíření základní školy Waldorfská. Cílem je zajistit v novostavbě bezbariérovou dostupnost školy, aby mohli být do výuky začleňováni i žáci s omezenou schopností pohybu.

Nejnižší částku dostane Praha 7 na navýšení kapacity ZŠ TGM na Ortenově náměstí, a to asi 26,55 milionu. Ve škole bude rekonstruováno levé křídlo půdního prostoru a středního křídla. Nové třídy budou sloužit primárně pro žáky prvního stupně.

Peníze na projekty půjdou z takzvaného Operačního programu Praha-pól růstu. K předložení projektů vyzval magistrát v říjnu 2018 a zájemci mohli podávat přihlášky do loňského června. Následně je úředníci posuzovali a vyhodnocovali. Magistrát přijal pět žádostí ve výši přes 186 milionů korun.


Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

18. ledna 2021 ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

17. ledna 2021 ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Další články
Nahoru