dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražská politika

Praha schválila opravu Divadla pod Palmovkou

Praha schválila vypsání tendru na rekonstrukci libeňského Divadla pod Palmovkou, které v červnu 2013 poničila povodeň. V rámci rekonstrukce budou nejen opraveny poničené prostory divadla, ale rovněž bude přesunuto technologické zázemí, aby v případě další povodně již nebylo poškozeno. Oprava by měla vyjít předběžně na 40 milionů korun. Nyní bude město hledat ve výběrovém řízení firmu, která divadlo opraví. Zásadním úkolem bude podle materiálu, který schválili pražští radní, vyřešit ochranu a přemístění technologických zařízení.

V prvním a druhém podzemním podlaží budou, podle ČTK, vybudovány zvýšené základy pro ústřední topení a vzduchotechniku a vzniknou tam nové jímky pro záchranné čerpání vody.

Ve vstupním prostoru v prvním nadzemním podlaží budou opraveny podlahy, rekonstruován bude divadelní klub i hygienické zázemí divadla. Dělníci opraví také malou scénu a celé divadlo bude nově vymalováno.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru