dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Pražská politika

Praha schválila koupi pozemků pro nové sídlo záchranky

Praha schválila koupi zbylých pozemků, které potřebuje ke stavbě nového sídla záchranné služby v Troji. Soukromým majitelům za ně zaplatí 9,4 milionu korun. Koupi ve čtvrtek projedná zastupitelstvo. V rozhovoru pro ČTK to řekl radní Martin Dlouhý (TOP 09).

Kdy se s dlouho plánovanou stavbou začne, není jasné. Radnice Praha-Troja se odvolala proti územnímu rozhodnutí. Pražští záchranáři nemají vlastní budovu a sídlí v pronajatém a údajně nevyhovujícím domě v Korunní ulici. Minulé vedení města původně plánovalo dokončení sídla v září loňského roku. Loni Dlouhý mluvil o tom, že se začne stavět letos. V tuto chvíli ale termín zahájení prací nedokáže odhadnout.

Součástí budovy záchranné služby by podle dřívějších informací měl být heliport, dispečink s 25 stanovišti operátorů, garáž pro záchranářský kamion Golem, školicí centrum, hotelové pokoje pro hosty, tělocvična, autoservis, prádelna a jídelna. Počítá se rovněž s lékárnou a myčkou, které by sloužily i veřejnosti. V budově zůstanou rezervy pro možný nárůst počtu záchranářů v budoucnosti.


Další články
Nahoru