Dnes Sobota - prehanky-dest 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 23°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha schválila dofinancování sociálních služeb

Pražští radní v pondělí schválili finanční podporu pro poskytovatele sociálních služeb v celkové výši 171 milionů korun. Jedná se o dofinancování Programu podpory registrovaných sociálních služeb poskytovaných občanů hlavního města Prahy pro rok 2023, který Rada hl. m. Prahy vyhlásila letos 3. dubna.

Radní rozhodli o podpoře tzv. doplňkové sítě sociálních služeb, jejímž základním cílem je zajištění potřebné kapacity sociálních služeb v Praze nad rámec strategie rozvoje Základní krajské sítě a financování specifických rozvojových úkolů.

„V dalším kole grantového řízení tak podpořila Praha neziskové organizace a registrované sociální služby na svém území celkovou částkou 171 milionů korun,“ říká náměstkyně primátora pro oblast sociálních věcí a zdravotnictví Alexandra Udženija. Dotace se poskytuje k financování běžných výdajů.

Doplňková síť je tvořena konkrétními organizacemi a kapacitami, které poskytují registrované sociální služby dle příslušného zákona a dokážou pružně reagovat na aktuální situaci. 

„Nežijeme teď v jednoduché době a pomoc těm, kteří to nejvíce potřebují, považuji za naši morální povinnost. Jsem proto moc ráda, že rada v pondělí schválila oba mé tisky na poskytnutí grantů. Peníze tak poputují například Člověku v tísni, Národnímu ústavu pro autismus, Sananimu, Baobabu a mnoha dalším organizacím, které doplňují síť sociálních služeb v Praze,“ dodává Udženija.


Autor: TZ, red

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

Včera ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Včera v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru