Dnes Neděle - skorojasno 21°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Praha schválila dofinancování sociálních služeb

Pražští radní v pondělí schválili finanční podporu pro poskytovatele sociálních služeb v celkové výši 171 milionů korun. Jedná se o dofinancování Programu podpory registrovaných sociálních služeb poskytovaných občanů hlavního města Prahy pro rok 2023, který Rada hl. m. Prahy vyhlásila letos 3. dubna.

Radní rozhodli o podpoře tzv. doplňkové sítě sociálních služeb, jejímž základním cílem je zajištění potřebné kapacity sociálních služeb v Praze nad rámec strategie rozvoje Základní krajské sítě a financování specifických rozvojových úkolů.

„V dalším kole grantového řízení tak podpořila Praha neziskové organizace a registrované sociální služby na svém území celkovou částkou 171 milionů korun,“ říká náměstkyně primátora pro oblast sociálních věcí a zdravotnictví Alexandra Udženija. Dotace se poskytuje k financování běžných výdajů.

Doplňková síť je tvořena konkrétními organizacemi a kapacitami, které poskytují registrované sociální služby dle příslušného zákona a dokážou pružně reagovat na aktuální situaci. 

„Nežijeme teď v jednoduché době a pomoc těm, kteří to nejvíce potřebují, považuji za naši morální povinnost. Jsem proto moc ráda, že rada v pondělí schválila oba mé tisky na poskytnutí grantů. Peníze tak poputují například Člověku v tísni, Národnímu ústavu pro autismus, Sananimu, Baobabu a mnoha dalším organizacím, které doplňují síť sociálních služeb v Praze,“ dodává Udženija.


Autor: TZ, red

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

29. září 2023 v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru