Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha schválila bytovou výstavbu Kamýk v Praze 12 společnosti Trigema
V místech, kde se ulice Durychova (uprostřed) stáčí do ulice U Kamýku, plánuje developer postavit dva věžáky zvané Bytový dům Kamýk. Toto je původní podoba projektu, nakonec bude nižší. Vizualizace: Trigema

Praha schválila bytovou výstavbu Kamýk v Praze 12 společnosti Trigema

Vedení Prahy schválilo bytovou výstavbu Kamýk v Praze 12 stavební společnosti Trigema, aktuálně o tom rozhodli pražští radní. Schválili tak protinávrh k tisku o nesouhlasu s výstavbou, který předložil radní města Adam Zábranský (Piráti). Ve Vosátkově ulici mají vzniknout vysokopodlažní domy s devíti a patnácti patry. Stavba se dlouhodobě nelíbí části obyvatel, firma proto projekt již v minulosti přepracovala a zmenšila.

Na místě bývalého obchodního centra má Trigema postavit objekty s devíti a patnácti patry s byty pro asi 300 lidí a podzemními garážemi. Investor má pak podle smlouvy radnici Prahy 12 přispět zhruba 12 milionů korun na kompenzaci vlivu zástavby třeba na dopravu, služby nebo klid v okolí a dále 5,28 milionu korun na vybudování nových parkovacích míst. Součástí dohody je i přestavba MŠ Větrníček a vybudování nové prodejny potravin.

Části obyvatel dvanácté městské části, kteří se proti výstavbě v minulosti ohradili i peticí, vadí mimo jiné výška budov. Podle původního projektu věže měly mít 18 a 14 nadzemních pater. Upravený návrh s nižším počtem pater podpořil v roce 2021 Institut plánování a rozvoje a souhlasné stanovisko vydal i orgán územního plánování pražského magistrátu.

S plánovanou výstavbou nesouhlasí například Piráti, radní pro majetek Zábranský radě předložil tisk o nesouhlasu s projektem. Zábranský ČTK řekl, že není proti stavbě jako takové, chtěl však do procesu výstavby více zapojit místní obyvatele a projekt tomu tak přizpůsobit.

„Jsem přesvědčen o tom, že ty projekty se musí dostatečně projednávat s veřejností, protože když se veřejnost cítí odkládána na druhou kolej, tak to ještě více podporuje odpor vůči další bytové výstavbě," dodal. Náměstek primátora Petr Hlaváček (STAN) však předložil protinávrh a rada tak výstavbu naopak schválila.

Trigema v Praze plánuje řadu dalších bytových projektů, do konce roku 2029 chce postavit asi 1000 nájemních bytů, a to například v Nových Butovicích, v objektu Lihovar Smíchov nebo v Karlíně za asi 13 miliard korun.


Autor: ČTK

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

Včera ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru