Dnes Pondělí - oblacno 9°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha schválila bytovou výstavbu Kamýk v Praze 12 společnosti Trigema
V místech, kde se ulice Durychova (uprostřed) stáčí do ulice U Kamýku, plánuje developer postavit dva věžáky zvané Bytový dům Kamýk. Toto je původní podoba projektu, nakonec bude nižší. Vizualizace: Trigema

Praha schválila bytovou výstavbu Kamýk v Praze 12 společnosti Trigema

Vedení Prahy schválilo bytovou výstavbu Kamýk v Praze 12 stavební společnosti Trigema, aktuálně o tom rozhodli pražští radní. Schválili tak protinávrh k tisku o nesouhlasu s výstavbou, který předložil radní města Adam Zábranský (Piráti). Ve Vosátkově ulici mají vzniknout vysokopodlažní domy s devíti a patnácti patry. Stavba se dlouhodobě nelíbí části obyvatel, firma proto projekt již v minulosti přepracovala a zmenšila.

Na místě bývalého obchodního centra má Trigema postavit objekty s devíti a patnácti patry s byty pro asi 300 lidí a podzemními garážemi. Investor má pak podle smlouvy radnici Prahy 12 přispět zhruba 12 milionů korun na kompenzaci vlivu zástavby třeba na dopravu, služby nebo klid v okolí a dále 5,28 milionu korun na vybudování nových parkovacích míst. Součástí dohody je i přestavba MŠ Větrníček a vybudování nové prodejny potravin.

Části obyvatel dvanácté městské části, kteří se proti výstavbě v minulosti ohradili i peticí, vadí mimo jiné výška budov. Podle původního projektu věže měly mít 18 a 14 nadzemních pater. Upravený návrh s nižším počtem pater podpořil v roce 2021 Institut plánování a rozvoje a souhlasné stanovisko vydal i orgán územního plánování pražského magistrátu.

S plánovanou výstavbou nesouhlasí například Piráti, radní pro majetek Zábranský radě předložil tisk o nesouhlasu s projektem. Zábranský ČTK řekl, že není proti stavbě jako takové, chtěl však do procesu výstavby více zapojit místní obyvatele a projekt tomu tak přizpůsobit.

„Jsem přesvědčen o tom, že ty projekty se musí dostatečně projednávat s veřejností, protože když se veřejnost cítí odkládána na druhou kolej, tak to ještě více podporuje odpor vůči další bytové výstavbě," dodal. Náměstek primátora Petr Hlaváček (STAN) však předložil protinávrh a rada tak výstavbu naopak schválila.

Trigema v Praze plánuje řadu dalších bytových projektů, do konce roku 2029 chce postavit asi 1000 nájemních bytů, a to například v Nových Butovicích, v objektu Lihovar Smíchov nebo v Karlíně za asi 13 miliard korun.


Autor: ČTK

V úterý 12. prosince budou na Žofíně zasedat zastupitelé Prahy 1

Včera ve 12:12

V úterý 12. prosince se od 10 hodin uskuteční  v budově Žofín (Slovanský ostrov č. p. 226/2) v Malém sále 12. zasedání Zastupitelstva Prahy 1. Dotazy a interpelace veřejnosti: 17:30–18:15 hodin (a dále od 20:00–20:45 hodin, pokud do té doby nebude jednání ukončeno).

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Další články
Nahoru