Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 18°C
Středa 17. 7. 2024
Svátek má Martina
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha schválila akční plán kultury na letošní rok

Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila Akční plán Kulturní politiky hlavního města Prahy 22+ na rok 2024. Dokument obsahuje konkrétní projekty připravované hlavním městem nebo jím zřizovanými či založenými organizacemi, které budou v letošním roce zahájeny nebo se v nich bude pokračovat. Jejich prostřednictvím tak bude naplňována kulturní politika Prahy. Jedná se o velké projekty jako například příprava stavby Vltavské filharmonie, rekonstrukce Divadla na Vinohradech, řešení stálého umístění pro Slovanskou epopej, dokončení Depozitáře Bouchalka, vytvoření nové expozice v Clam-Gallasově paláci, ale i o menší záměry jako Pražské kulturní fórum či Pražské židle a stolky.

„Schválili jsme Akční plán kultury 2024, který přinese do města řadu nových kulturních projektů nebo bude pokračovat v již rozjetých aktivitách. Od rekonstrukce významných kulturních objektů jako Vinohradské divadlo, po menší komunitní aktivity, jako jsou Pražské stolky a židličky. Mezi další plánované projekty patří obnova Desfourského paláce, renovace Muzea Prahy a Langweilova modelu, oprava varhan v kostele sv. Šimona a Judy nebo příprava nákladného projektu Vltavské filharmonie. Cílem je, aby tyto projekty ve výsledku přinesly Pražanům nové a zajímavé kulturní příležitosti a zážitky," říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast kultury Jiří Pospíšil.

Akční plán je klíčový strategický dokument, který každoročně konkretizuje dříve schválenou Kulturní politiku hlavního města Prahy 22+. Ta shrnuje vize a cíle hlavního města v oblasti kultury a kreativních odvětví a pojmenovává jeho stěžejní ambice. Jedná se o obecný dokument, jehož cílem je nalezení široké shody nad budoucím směřováním pražské kultury. Dále je pak rozpracováván právě prostřednictvím akčních plánů na jednotlivé kalendářní roky obsahující již konkrétní projekty a akce.

Akční plán na rok 2024 projednal na 11. jednání dne 3. dubna 2024 Výbor pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví a podporu cestovního ruchu Zastupitelstva hl. m. Prahy a vyjádřil s ním souhlas. Nyní jej podpořili také pražští radní.

Podle schválené Kulturní politiky je garantem implementace Řídící výbor složený se zástupců politických stran, odborné veřejnosti a aktérů odpovídajících za implementaci. Koordinaci procesů, tvorbu návrhů akčních plánů, evaluačních zpráv a participace bude i nadále provádět odbor kultury a cestovního ruchu Magistrátu hl. m. Prahy ve spolupráci s městskou organizací Kreativní Praha.

Autor: TZ, red

Na trati mezi Zličínem a Hostivicí srazil vlak člověka

Dnes v 09:18

Na železniční trati mezi stanicemi Praha-Zličín a Hostivice srazil v úterý před 22:30 hodin osobní vlak člověka. Provoz na trati kvůli tomu stál zhruba hodinu a půl.

Další články
Nahoru