dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Praha rozšiřuje sběr použitých potravinářských olejů a tuků
Ilustrační foto: Makovec / Wikimedia Commons

Praha rozšiřuje sběr použitých potravinářských olejů a tuků

Použité potravinářské oleje a tuky mohou Pražané nově odevzdávat ve sběrných dvorech. Jedinou podmínkou je, aby byly umístěny v uzavíratelných plastových obalech, nejlépe v PET lahvích.

Odevzdáním olejů a tuků použitých při vaření mohou lidé podstatně přispět ke zlepšení životního prostředí v hlavním městě. Oleje a tuky vylévané do odpadu velmi zatěžují nejen kanalizační síť, ale také svody v samotných domech, které se tak snadněji ucpávají.

 Ani není vhodné vyhazovat lahve s oleji do popelnic, neboť často praskají a tvoří se nepříjemný zápach, který navíc láká hlodavce, zejména potkany. „Díky zpětnému odběru potravinářských tuků a olejů mohou mít Pražané průchodné a čisté odpadní potrubí,“ řekla radní Jana Plamínková

Oleje a tuky budou zpracovány a transformovány na celou škálu ekologicky šetrných výrobků, které odlehčují přírodě a našemu městu od zamoření ropnými produkty. Dle vysbíraného množství také město obdrží finanční odměnu, kterou může investovat do rozvoje městského odpadového systému.

Seznam pražských sběrných dvorů je na webu společnosti Pražské služby zde.


Další články
Nahoru