dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
Pražská politika

Praha rozdělila přes 685 milionů na sociální politiku

Zastupitelé hl. m. Prahy na svém čtvrtečním zasedání schválili návrh náměstka primátorky Petra Dolínka na přerozdělení více jak 670 milionů korun na podporu sociálních služeb v Praze. Dalších 15 milionů korun získají neziskové organizace podílející se na rodinné politice.

Poskytovatelé sociálních služeb v hl. m. Praze získali rozhodnutím zastupitelů celkem 671.852.000 korun. Finanční prostředky na provoz tak získají azylové domy, domovy seniorů, chráněná bydlení apod. Celkem bylo v rámci dotačního řízení hodnoceno 437 žádostí, jejich celkové finanční nároky přesahovaly 940 milionů korun.

Vedle dotací, které lze využít striktně jen na sociální služby, zastupitelé schválili granty nad 200 tisíc korun pro oblast rodinné politiky. V tomto grantovém programu, do kterého se mohou hlásit organizace poskytující například preventivní programy pro rodiny či poradenství, bylo celkem rozděleno 11 757 000 korun. Již předtím schválila Rada hl. m. Prahy poskytnutí grantů do 200 tisíc korun v celkové výši 3 237 000 korun.


Další články
Nahoru