dnes
Středa - skorojasno
11°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
14°C
pozítří
Pátek - skorojasno
17°C
Pražská politika

Praha rozdělí ve školství granty. Nově se zaměří i na vzdělávání seniorů

Na úterním zasedání pražští radní schválili návrh na rozdělení grantů v rámci celoměstských programů rozvoje vzdělávání a vzdělávací soustavy hlavního města. Z celkem 385 žádostí vybrala komise projekty za celkem 23,4 milionů korun. Město tak podpoří například soutěže pro nadané žáky, výuku se zapojením rodilých mluvčích, výjezdy do zahraničí či nově oblast vzdělávání seniorů. O návrhu bude příští týden rozhodovat pražské zastupitelstvo. Po jednání městské rady to uvedla radní pro školství Irena Ropková.

Celkem 23,4 milionů korun hodlá hlavní město přidělit žadatelům v rámci šesti celoměstských programů rozvoje vzdělávání a vzdělávací soustavy. Komise vybírala z celkem 385 žádostí v celkové požadované sumě 43,4 milionů korun.

Takzvaný šestý program, zaměřený na vzdělávání seniorů, je letos do celoměstských programů zahrnut poprvé. V tomto roce jej město podpoří více než 3,2 miliony korun. Finančních prostředků se tak dočká například vznik seniorské akademie v Praze 8, projekt zaměřený na bezpečnostní výuku seniorů či kurzy grafiky a kresby pro osoby v důchodovém věku.

V rámci prvního programu hlavní město podporuje rozvoj vzdělanosti, spolupráci škol s akademickou obcí, vědeckými centry a neziskovými organizacemi a současně též rozvoj vzdělávání pedagogických pracovníků ve školství. V rámci tohoto programu plánuje město rozdělit více než 3,3 milionu korun.

Druhý celoměstský program je zaměřený na vzdělávání dětí, žáků a studentů. V rámci tohoto programu město tradičně podporuje soutěže pro nadané žáky, vědomostní soutěže, implementaci nových výukových metod či například projekty zaměřené na podporu podnikavosti studentů. Zde město hodlá rozdělit celkem 7 milionů korun.

V rámci třetího programu město podporuje rozvoj jím zřizovaných škol, a to zejména v oblasti jazykové výuky, studijních pobytů a odborných praxí v zahraničí a rovněž zahraničních prezentací základních uměleckých škol. Zde město rozdělí bezmála 7,9 milionu korun.

Čtvrtý program je zaměřený na rozvoj vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Na něj věnuje město bezmála 1,9 milionu korun. Prostředky v rámci pátého programu, jež je od roku 2015 zaměřen na podporu účasti dětí, žáků a studentů ze sociálně znevýhodněných rodin na školních akcích, se tradičně rozdělují zvlášť. Na tento program město vyčlenilo více než 600 tisíc korun.


Zítra: Praha 11 zve na první jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11

Včera v 07:01

První jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11 je veřejné a koná se ve středu 20. března od 17 hodin v zasedací místnosti C Úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, 149 00 Praha – Háje.

Pražští lidovci mají nové vedení, předsedou byl zvolen Vít Šolle

17. března 2019 ve 20:33

Na sobotní volební Pražské městské konferenci KDU-ČSL došlo k výrazné obměně vedení. Předsedou pražské KDU-ČSL se stal učitel a zastupitel Prahy 5 Vít Šolle.

TOP 09 v Praze 2 má nové vedení, předsedou byl zvolen radní Michal Zuna

7. března 2019 ve 20:02

Regionální sněm TOP 09 Praha 2 zvolil na další 2 roky nové vedení. Novým předsedou se stává Michal Zuna a místopředsedou Michael Grundler. Do regionálního výboru byli zvoleni Jana Cagašová, Tomáš Halva, Radek Janda, Albert Kubišta a Michal Orság.

Další články
Nahoru