Dnes Čtvrtek - jasno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha rozdělí radnicím 19,9 milionu korun na projekty týkající se změny klimatu
Smog v Praze. Ilustrační foto: archiv

Praha rozdělí radnicím 19,9 milionu korun na projekty týkající se změny klimatu

Praha rozdělí mezi radnice městských částí 19,9 milionu korun na projekty týkající se změny klimatu. Peníze poputují například na výsadbu zeleně, výstavbu větrolamu či na revitalizaci sadů a břehů. V noci na pátek materiál schválili pražští zastupitelé. Projekty radnice udělají jako součást takzvaného klimatického plánu, který Praha schválila v květnu 2021. Plán zahrnuje projekty na zlepšení životního prostředí a snížení emisí.

„Uvolněné finance pomohou projektům, kterým k dotažení chybí už jen málo. Občané již ke konci roku uvidí změny, které se díky těmto finančním prostředkům zrealizují," uvedla náměstkyně pro oblast životního prostředí Jana Komrsková (Piráti). Hodně z nich se podle Komrskové zaměřuje na revitalizaci veřejných ploch a výsadbu nových stromů a zeleně.

Nejvyšší částku, čtyři miliony korun, dostane radnice ve Vinoři, která za peníze opraví okolí Vinořského hřbitova. Druhá nejvyšší částka poputuje na Libuš, která dostane tři miliony korun na vybudování větrolamu s pěší a cyklistickou trasou mezi tržnicí Sapa a Kunratickou spojkou. Libušská radnice dostane ještě 500 000 korun na opravu historické studny.

Po dvou milionech získá radnice Prahy 4, která za peníze opraví vnitroblok v Halasově ulici, Praha 19 opraví parkovací plochy v Toužimské ulici, Praha 20 zaplatí obnovu Nolčova parku a parku Chvaly a Dolní Chabry zrevitalizují území třešňového sadu.

Praha 13 dá peníze na opravu vnitrobloku, sedmá městská část dostane peníze na výsadbu zeleně v Holešovicích a Čakovice opraví břeh Martínského potoka a jeho okolí. Křeslice upraví centrální plochu náměstí a Satalice založí květinový záhon v ulici K Radonicům.

Podle schváleného klimatického plánu chce hlavní město do roku 2030 snížit emise skleníkových plynů o 45 procent do roku 2030 a o 100 procent do roku 2050.


Autor: ČTK

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

Včera ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Starosta Martin Valovič zve sousedy z Prahy 10 na pivo do Waldesky

4. června 2024 ve 13:01

Akce Na pivo starostou se bude konat v úterý 11. června od 18 hodin ve vršovické restauraci Waldeska. „Přijďte si užít příjemný večer, poznat své sousedy a přispět k dalšímu rozvoji naší komunity. K dispozici bude drobné občerstvení, dobře vychlazené pivo i nealkoholické nápoje,“ zve k setkání...

Zastupitelstvo Prahy 9 se sejde na šestém zasedání

30. května 2024 v 17:26

V úterý 4. června se bude od 14 hodin konat v zasedací místnosti v nové budově radnice v Sokolovské ulici 6. zasedání Zastupitelstva MČ Praha.

Městské části budou moci ovlivňovat technické řešení trasy vysokorychlostní železnice

29. května 2024 v 18:52

Na jednání pražského zastupitelstva byly minulý týden ve čtvrtek projednávány i body důležité pro Prahu 15. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Další články
Nahoru