Dnes Pátek - prehanky-dest 19°C
Zítra Sobota - bourky 20°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha rozdělí peníze mezi své domy dětí a mládeže a podpoří jejich zájmové aktivity

Praha rozdělí mezi třináct domů dětí a mládeže (DDM) necelých 18 milionů korun. Tato částka bude poskytnuta na jejich zájmové aktivity spojené s jejich činností.

Na počátku roku 2021 DDM realizovaly své tradiční aktivity v souladu se svými vzdělávacími programy. Následně po omezení činnosti se zapojily do výroby ochranných pomůcek (výroba plastových štítů) a jejich distribuce do určených zařízení.

Z aktivit DDM byly nejvíce omezeny akce pro veřejnost, které bylo možno jen v některých případech realizovat online formou (např. Pražský filmový kufr) nebo v malém počtu v souladu s opatřeními vlády (např. Mikulášská nadílka, kde se střídaly skupiny dětí). Stejně tak se uskutečnily i některé soutěže.

DDM se též zapojily do doučování dětí, které vzhledem k dlouhé distanční výuce dostatečně nezvládají učivo (Klub anonymních záškoláků). Citelné omezení zaznamenaly volnočasové kluby a dětské parlamenty. V pravidelné činnosti se v průběhu roku 2021 uplatnila již zmíněná distanční forma online způsobem, která se postupně zdokonalovala. V důsledku této situace byla finanční podpora v roce 2021 čerpána převážně na požadované zájmové aktivity DDM včetně zajištění ochranných pomůcek pro DDM.

V letošním roce budou finanční prostředky rozděleny mezi výjezdové a příměstské tábory, tábory pro děti s odlišným mateřským jazykem, volnočasové kluby, soutěže, dětské parlamenty, společenské akce, volný čas, dále projekt Sportuj po škole za školou a vzdělávání seniorů a další vzdělávání pedagogických pracovníků. Stejně jako tomu bylo v loňském roce, i letos se čerpání bude odvíjet od aktuální situace v souvislosti s vládními opatřeními proti šíření nemoci covid-19.
Autor: Cen

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Dnes v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru