Dnes Pondělí - zatazeno 27°C
Zítra Úterý - bourky 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha rozdělí peníze mezi své domy dětí a mládeže a podpoří jejich zájmové aktivity

Praha rozdělí mezi třináct domů dětí a mládeže (DDM) necelých 18 milionů korun. Tato částka bude poskytnuta na jejich zájmové aktivity spojené s jejich činností.

Na počátku roku 2021 DDM realizovaly své tradiční aktivity v souladu se svými vzdělávacími programy. Následně po omezení činnosti se zapojily do výroby ochranných pomůcek (výroba plastových štítů) a jejich distribuce do určených zařízení.

Z aktivit DDM byly nejvíce omezeny akce pro veřejnost, které bylo možno jen v některých případech realizovat online formou (např. Pražský filmový kufr) nebo v malém počtu v souladu s opatřeními vlády (např. Mikulášská nadílka, kde se střídaly skupiny dětí). Stejně tak se uskutečnily i některé soutěže.

DDM se též zapojily do doučování dětí, které vzhledem k dlouhé distanční výuce dostatečně nezvládají učivo (Klub anonymních záškoláků). Citelné omezení zaznamenaly volnočasové kluby a dětské parlamenty. V pravidelné činnosti se v průběhu roku 2021 uplatnila již zmíněná distanční forma online způsobem, která se postupně zdokonalovala. V důsledku této situace byla finanční podpora v roce 2021 čerpána převážně na požadované zájmové aktivity DDM včetně zajištění ochranných pomůcek pro DDM.

V letošním roce budou finanční prostředky rozděleny mezi výjezdové a příměstské tábory, tábory pro děti s odlišným mateřským jazykem, volnočasové kluby, soutěže, dětské parlamenty, společenské akce, volný čas, dále projekt Sportuj po škole za školou a vzdělávání seniorů a další vzdělávání pedagogických pracovníků. Stejně jako tomu bylo v loňském roce, i letos se čerpání bude odvíjet od aktuální situace v souvislosti s vládními opatřeními proti šíření nemoci covid-19.
Autor: Cen

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru