Dnes Pondělí - jasno 26°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 27°C
Pondělí 2. 10. 2023
Svátek má Olívie, Galina, Oliver
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha rozdělí na sociální služby 2,1 miliardy korun
Schválený program podporuje organizace pečující o seniory. Ilustrační foto: Freeimages

Praha rozdělí na sociální služby 2,1 miliardy korun

Pražští radní na svém pondělním zasedání odsouhlasili návrh na vyhlášení programu pro rok 2024 k podpoře registrovaných sociálních služeb, jež poskytují své služby zejména na území hl. m. Prahy nebo přímo Pražanům. Ze státního rozpočtu takto může město rozdělit až 2,1 miliardy korun. Žádosti budou moci provozovatelé služeb podávat od přibližně poloviny října do začátku listopadu.

Radní hl. m. Prahy odsouhlasili vyhlášení Programu podpory registrovaných sociálních služeb pro poskytovatele sociálních služeb, kteří poskytují sociální služby zejména na území Prahy nebo Pražanům pro rok 2024. 

Program je vyhlašován na základě výzvy Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Dotace se poskytuje k financování běžných výdajů, které souvisejí s poskytováním sociálních služeb. Objem finančních prostředků ze státního rozpočtu přidělených hlavnímu městu se odhaduje na asi 2,1 miliardy korun. 

„Více než dvě miliardy korun poputují v příštím roce v Praze poskytovatelům sociálních služeb. Dotační program, který je financován ze státního rozpočtu, je plně v souladu se Střednědobým plánem rozvoje sociálních služeb na území hlavního města a se Základní sítí sociálních služeb. V rámci programu podpory, který schválila Rada hlavního města Prahy, budeme podporovat širokou paletu služeb – od odborného sociálního poradenství, podpory samostatného bydlení, provoz center denních služeb, domovů pro osoby se zdravotním postižením, domovů pro seniory až po nízkoprahová centra nebo centra krizové pomoci,“ řekla náměstkyně primátora pro oblast sociálních služeb Alexandra Udženija (ODS). 

Žádosti mohou podávat provozovatelé sociálních služeb podle zákona o sociálních službách, mezi které patří například odborné sociální poradenství, služby sociální péče – osobní asistence, pečovatelská služba, tísňová péče, podpora samostatného bydlení nebo odlehčovací služby. 

Dále mohou o finance žádat centra denních služeb, stacionáře, domovy pro osoby se zdravotním postižením, domovy pro seniory, domovy se zvláštním režimem, chráněné bydlení či sociální služby poskytované ve zdravotnických zařízeních lůžkové péče. 

Žádost o dotaci mohou poskytovatelé sociálních služeb podávat prostřednictvím internetové aplikace Ministerstva práce a sociálních věcí ČR s názvem OK služby – Poskytovatel. Tato žádost musí být opatřena elektronickým podpisem. Lhůta pro podání žádosti je od středy 18. října do pondělí 6. listopadu 203. Hlavní město původně žádalo o prostředky na podporu sociálních služeb ve výši přibližně pět miliard korun.

 


Autor: puc

Praha 4: Společná debata s obyvateli přinesla nové podněty

Dnes ve 13:22

Setkání veřejnosti s radními k úpravě parkování v ulici Horní přineslo nové podněty. Praha 4 uspořádala společnou debatu s obyvateli, aby zmapovala potřeby a problémy v lokalitě a návrhy na jejich možné řešení, které by uspokojilo většinu obyvatel v ulici Horní...

Začíná čtvrtý ročník Hromadného darování krve s Vězeňskou službou ČR

Včera v 19:51

V pondělí 2. října zahájí Vězeňská služba ČR již čtvrtý ročník Hromadného darování krve. Odběrů v Ústřední vojenské nemocnici se účastní generální ředitelství, Ministerstvo spravedlnosti a pět věznic (Pankrác, Ruzyně, Jiřice, Vinařice, Oráčov). Dohromady do ÚVN přijde celkem 60 dárců. Osobně bude...

Objev vědců o rozrůznění druhů ocenil časopis Nature Communications

Včera ve 13:50

Vědci a vědkyně z Centra pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR použili matematické moduly evoluce k potvrzení Darwinových předpokladů o tom, že velká míra rozrůzňování živočišných druhů souvisí s velikostí území, na kterém se změny odehrávají. Zároveň ale objevili výjimečné...

Další články
Nahoru