dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Pražská politika

Praha rozdělí městským částem z rezervy celkem 300 milionů korun

Rada hlavního města na včerejším zasedání schválila návrh pravidel pro rozdělení celkem 300 miliónů korun z rozpočtové rezervy pro městské části. „Dotace jsou určeny na krytí investičních a neinvestičních akcí městských částí, přičemž přednost mají akce ve školství a sociální oblasti,“ sdělila radní pro školství a sociální politiku Irena Ropková (ČSSD).

Požadavek na vytvoření rozpočtové rezervy určené na pokrytí požadavků městských částí iniciovala radní Irena Ropková, na jednání rady jej předložila náměstkyně primátorky Eva Kislingerová (ANO).

„Žádost o dotaci z rozpočtové rezervy podle schválených pravidel mohou městské části podávat do šestého března tohoto roku. Jednotliví starostové mohou podat za svoji městskou část pouze dvě žádosti na předepsaných formulářích,“ vysvětluje Ropková.

Městské části mohou žádat jak o dotace na investiční, tak i o dotace na neinvestiční akce. Z celkového objemu rezervy je na investiční akce vyhrazeno 150 milionů korun a na neinvestiční akce rovněž 150 milionů korun.


Další články
Nahoru