Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha rozdělí městským částem půl miliardy korun na jejich projekty
Většina rozdělených prostředků bude mířit do školství. Ilustrační foto: archiv

Praha rozdělí městským částem půl miliardy korun na jejich projekty

Rada Prahy schválila v pondělí poskytnutí investičních účelových dotací z investiční rezervy, které jsou určeny na podporu městských částí. Tímto krokem tak budou rozděleny finanční prostředky ve výši 500 milionů korun, jejichž cílem je podpořit širokou škálu důležitých projektů.

„Jsem rád, že se nám daří financovat projekty u většího podílu menších městských částí, které svépomocí větší projekty nezvládnou ufinancovat. V minulých letech podíl malých městských částí tvořil jednu čtvrtinu investičních dotací, nyní se jedná o dvě pětiny,“ uvádí radní Prahy pro oblast financí, rozpočtu, fondů a podpory podnikání Zdeněk Kovářík (ODS).  

Projekty podle něj byly pečlivě vybírány a hodnoceny s důrazem na jejich aktuální připravenost i s ohledem na jejich nezbytnost a potenciální přínos pro obyvatele, ať už vzhledem k demografickému vývoji, nebo z hlediska jejich přínosu k celkovému rozvoji městských částí a Prahy jako celku.  

Nejvýznamnější část dotací, konkrétně 330,5 milionu korun, byla vyčleněna na podporu sektoru školství, mládeže a sportu. Z tohoto objemu bude 277,5 milionu korun investováno do rozšiřování kapacit a rekonstrukcí mateřských a základních škol, zatímco 53 milionů korun bude věnováno na rozvoj sportovišť, a to jak pro školní zařízení, tak pro aktivity mimoškolního sportu.  

„Ze zmiňovaných více než 330 milionů bude podpořena například rekonstrukce Mateřské školy Bronzová na Praze 13, kde vzniknou dvě třídy pro děti se závažným postižením mentálním, tělesným, zrakovým nebo sluchovým. Dále bude rozšířena i Mateřská škola Libocká na Praze 6, která je navíc zaměřena na integraci dětí se speciálními vzdělávacími potřebami, projekt tak řeší i nezbytný bezbariérový přístup,“ doplnil radní Prahy pro oblast školství Antonín Klecanda (STAN). 

 


Autor: red

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Včera v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Další články
Nahoru