dnes
Pátek - jasno
4°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - zatazeno
1°C
Praha rozdělí městským částem 89 milionů korun z hazardu
Ilustrační foto: archiv

Praha rozdělí městským částem 89 milionů korun z hazardu

Od začátku roku do konce dubna hlavní město inkasovalo odvody z výherních hracích přístrojů, loterií a her ve výši 177,6 milionu korun. Mezi městské části rozdělí z toho rozdělí 88,83 milionu korun. Peníze mohou radnice využít pouze v oblastech sportu, školství a na podporu neziskových organizací.

Čtvrtina z uvedené částky, tedy 22,2 milionu korun, je určena pouze na podporu činnosti nestátních neziskových organizací působící na území městských částí Prahy, které zajišťují dlouhodobě organizovanou sportovní výchovu mládeže registrované v jednotlivých nestátních neziskových organizacích. Stejnou sumu tvoří finance určené na sport a zbývající polovina, tedy finanční prostředky ve výši 44,4 milionu korun, podpoří kulturu, školství, zdravotnictví a sociální oblast.

„Procento finančních prostředků, které jednotlivé městské části Prahy obdrží, je stanoveno podle počtu jejich obyvatel. Tento systém již nemotivuje radnice k dalšímu udržování hazardu na jejich území,“ uvedla náměstkyně primátorky Eva Kislingerová.

Nejvyšší částku proto dostala nejpočetnější městská část Praha 4, téměř devět milionů korun. Na druhém místě je Praha 10, která dostane 7,6 milionu korun.


Pražští Piráti představili své nominanty do eurovoleb

11. ledna 2019 v 15:59

Ladislav Koubek, Mikuláš Peksa, Matěj Šandor a Jiří Hoskovec. To jsou čtyři Piráti, kteří získali podporu v nominaci do evropských voleb. Jejich jména se tak mohou s vysokou pravděpodobností objevit na hlasovacích lístcích ve volbách do Evropského parlamentu. Volí se už letos...

Radní Prahy 10 se sešli, aby nepropadla milionová dotace na základní školu

28. prosince 2018 ve 20:02

Jen pár dnů před vánočními svátky dorazila z hlavního města dotace jeden milion korun pro ZŠ U Roháčových kasáren. Aby dotace nepropadla, musela se k jejímu rozdělení sejít Rada MČ Praha 10 takřka ze dne na den, konrétně ve čtvrtek 20. prosince. „Roháčovky“ tak o peníze na opravu sportovního...

Radního vyměnili zastupitelé Prahy 3

19. prosince 2018 v 19:59

Praha 3 bude mít nového radního pro majetek a investice. Bude jím Jan Materna (TOP 09). Nahradí Jana Bínu (TOP 09), který odstoupil ze zdravotních důvodů. Rozhodli o tom včera zastupitelé městské části, informovala ČTK.

Další články
Nahoru