dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih
4°C
Praha rozdělí městským částem 89 milionů korun z hazardu
Ilustrační foto: archiv

Praha rozdělí městským částem 89 milionů korun z hazardu

Od začátku roku do konce dubna hlavní město inkasovalo odvody z výherních hracích přístrojů, loterií a her ve výši 177,6 milionu korun. Mezi městské části rozdělí z toho rozdělí 88,83 milionu korun. Peníze mohou radnice využít pouze v oblastech sportu, školství a na podporu neziskových organizací.

Čtvrtina z uvedené částky, tedy 22,2 milionu korun, je určena pouze na podporu činnosti nestátních neziskových organizací působící na území městských částí Prahy, které zajišťují dlouhodobě organizovanou sportovní výchovu mládeže registrované v jednotlivých nestátních neziskových organizacích. Stejnou sumu tvoří finance určené na sport a zbývající polovina, tedy finanční prostředky ve výši 44,4 milionu korun, podpoří kulturu, školství, zdravotnictví a sociální oblast.

„Procento finančních prostředků, které jednotlivé městské části Prahy obdrží, je stanoveno podle počtu jejich obyvatel. Tento systém již nemotivuje radnice k dalšímu udržování hazardu na jejich území,“ uvedla náměstkyně primátorky Eva Kislingerová.

Nejvyšší částku proto dostala nejpočetnější městská část Praha 4, téměř devět milionů korun. Na druhém místě je Praha 10, která dostane 7,6 milionu korun.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru