dnes
Pondělí - jasno
33°C
zítra
Úterý - zatazeno
26°C
pozítří
Středa - polojasno
29°C
Praha rozdělí městským částem 89 milionů korun z hazardu
Ilustrační foto: archiv

Praha rozdělí městským částem 89 milionů korun z hazardu

Od začátku roku do konce dubna hlavní město inkasovalo odvody z výherních hracích přístrojů, loterií a her ve výši 177,6 milionu korun. Mezi městské části rozdělí z toho rozdělí 88,83 milionu korun. Peníze mohou radnice využít pouze v oblastech sportu, školství a na podporu neziskových organizací.

Čtvrtina z uvedené částky, tedy 22,2 milionu korun, je určena pouze na podporu činnosti nestátních neziskových organizací působící na území městských částí Prahy, které zajišťují dlouhodobě organizovanou sportovní výchovu mládeže registrované v jednotlivých nestátních neziskových organizacích. Stejnou sumu tvoří finance určené na sport a zbývající polovina, tedy finanční prostředky ve výši 44,4 milionu korun, podpoří kulturu, školství, zdravotnictví a sociální oblast.

„Procento finančních prostředků, které jednotlivé městské části Prahy obdrží, je stanoveno podle počtu jejich obyvatel. Tento systém již nemotivuje radnice k dalšímu udržování hazardu na jejich území,“ uvedla náměstkyně primátorky Eva Kislingerová.

Nejvyšší částku proto dostala nejpočetnější městská část Praha 4, téměř devět milionů korun. Na druhém místě je Praha 10, která dostane 7,6 milionu korun.


Starosta Prahy 3 Bellu: Vítkov by měl být jedním z nejmodernějších parků metropole

26. července 2018 ve 23:52

„Vítkov je srdcem trojky, co se zeleně týče. Park první kategorie. Hlavní město by mělo ve spolupráci s Prahou 3 pracovat na tom, aby to byl jeden z nejmodernějších parků,“ uvedl starosta třetí městské části Alexander Bellu (ODS), který stojí v čele Koalice pro Prahu 3. Ta kandiduje v říjnových...

Další články
Nahoru