dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražská politika

Praha rozdělí 13 milionů mezi firmy, které chtějí inovovat

Hlavní město bude prostřednictvím takzvaných inovačních voucherů již potřetí dotovat zdokonalování produktů, procesů a služeb soukromých firem. Smyslem je podpořit jejich spolupráci s vědecko-výzkumnými organizacemi.   

Finanční poukázky jsou určeny pro malé a střední firmy s maximálním počtem 250 zaměstnanců a obratem 50 milionů euro. Město dnes zahájilo výzu pro podávání žádostí, otevřena bude do konce října.

Hlavní podmínkou vázanou na získání inovačního voucheru je sídlo firmy na území hlavního města. Hodnota jednotlivého voucheru se bude pohybovat v rozmezí od 75 000 do 200 000 korun. Od žadatele se vyžaduje spolufinancování ve výši třiceti procent.

Vouchery lze použít na nákup znalostí a služeb, které nejsou běžně dostupné. Může jít například o vývoj prototypu, analýzu vhodnosti použití materiálu nebo testování speciálních zařízení. Vouchery se nevztahují na záležitosti jako je koupě softwaru, účetnictví, právní služby nebo tvorba běžných webových stránek

O voucher se mohou přihlásit i ty firmy, které již v předchozích letech uspěly. Přihlášky filtruje tým nezávislých odborníků. V případě převisu žádostí bude udělování voucherů probíhat formou losování za účasti notáře.  

Žádost o inovační voucher představuje minimální administrativní zátěž. Kompletní informace a dokumenty ke stažení jsou dostupné na www.iprpraha.cz/vouchery.

Po registraci na webu a přihlášení k uživatelskému účtu je možné získat bližší údaje o seminářích pro žadatele o inovační voucher, které  pořádá Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy.

 

 

 


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru