Dnes Úterý - jasno 14°C
Zítra Středa - jasno 11°C
Úterý 30. 5. 2023
Svátek má Ferdinand
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha propojí kolektory mezi Senovážným náměstím a Hlávkovým mostem
Jeden z kolektorů v centru Prahy. Foto: archiv

Praha propojí kolektory mezi Senovážným náměstím a Hlávkovým mostem

Hlavní město propojí kolektory mezi Senovážným náměstím a tím, který vede pod Vltavou pod Hlávkovým mostem. Projekční práce by měly začít ještě v letošním roce a stavba by mohla začít v tomto volebním období, tedy do podzimu 2026. ČTK to v rozhovoru řekl pražský radní Michal Hroza (TOP 09). Náklady na propojení kolektorů zatím nejsou známy, avšak podle dřívějších odhadů by se měl pohybovat okolo 500 milionů korun. Kolektory jsou podzemní tunely, kterými vedou inženýrské sítě.

„My bychom chtěli už letos začít projektovat propojení kolektoru Centrum a Hlávkův most. Myslím si, že od chvíle, kdy začneme projektovat, tak by to do fáze realizace nemělo trvat déle než tři roky. Bavíme se o zahájení v tomto volebním období," řekl Hroza.

Kromě inženýrských sítí, kterými jsou třeba vodovodní potrubí nebo elektrické vedení, by kolektorem v budoucnu mohlo vést dálkové zásobování teplem Bubnů-Zátor v Praze 7 z plánovaného energocentra v Ústřední čistírně odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Kdy centrum vznikne, zatím není jasné.

Náklady na propojení kolektorů mezi Senovážným náměstím a Hlávkovým mostem zatím nejsou vyčísleny. „Platí ale, že stavba asi metru kolektoru vyjde zhruba na jeden milion korun. Analýzu předpokládané ceny zatím ale nemáme, tak daleko (v přípravě projektu) ještě nejsme," řekl Hroza.

Kromě výše zmíněného projektu plánuje město výstavbu kolektorů ještě na dalších místech. V současné době podle radního chystá studie proveditelnosti pro kolektory na Václavském náměstí a v Ječné. Kdy se začne s přípravou projektů pro tato místa, jasné není.

Podzemní vedení inženýrských sítí má v Praze na starosti městská firma Kolektory Praha. Město má podzemích sítí asi 94 kilometrů.


Autor: ČTK

Praha 1 pokračuje v dopravně-bezpečnostních akcích

Dnes ve 23:11

Minulý týden ve čtvrtek se uskutečnila v pořadí již čtvrtá dopravně-bezpečnostní akce a tentokrát se městští strážníci a představitelé radnice Vojtěch Ryvola(ANO) a Giancarlo Lamberti (TOP 09) zaměřili na neukázněné řidiče v ulicích Perlová a Rytířská, do kterých platí zákaz vjezdu s výjimkou...

Praha 1: Volná pracovní místa v Oddělení sociální péče a služeb

Dnes ve 22:27

Praha 1 hledá Sociálního pracovníka/ci na Oddělení sociální péče a služeb odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Pěstounské rodiny představí Dny pěstounství

Dnes v 16:10

Hlavní město zve na další ročník osvětové akce zaměřené na náhradní rodinnou péči, Dny pěstounství. Lidé se mohou od 1. do 20. června přijít dozvědět více o pěstounské péči a výchově dětí. Akce je určena nejen pěstounům a zájemcům o pěstounství, ale i široké...

Další články
Nahoru